Wielki transfer Aleksandara Mitrovicia tuż-tuż

2023-07-27 08:44:03; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Wielki transfer Aleksandara Mitrovicia tuż-tuż Fot. Robert Sambles / Focus Images / MB Media / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Ben Jacobs [CBS Sports]

Rozmowy działaczy Fulham z odpowiednikami z Al-Hilal pozostają na bardzo zaawansowanym etapie. Porozumienie w sprawie transferu powinno zostać osiągnięte przy kwocie niespełna 60 milionów euro – donosi Ben Jacobs.

Napastnik „The Cottagers” już dwa tygodnie temu dogadał się werbalnie z Saudyjczykami w sprawie warunków prowizorycznej umowy. Na początku po prostu otwierał się on na odejście z Premier League, lecz z biegiem czasu zaczął się coraz bardziej gorączkować, chcąc wymusić przeprowadzkę na Bliski Wschód.

Trener Marco Silva, który z kolei odrzucił lukratywną propozycję z Al-Ahli wartą 40 milionów funtów (blisko 47 milionów euro), zdradził na jednej z konferencji prasowych, że reprezentant Serbii nie angażował się w pełni w sesje treningowe, aż w końcu przestał zupełnie współpracować z resztą drużyny.

Bunt „Mitro” wyniknął przede wszystkim z twardego oporu londyńczyków. Na stół Al-Hilal wyłożyło 29 milionów euro, ale Fulham kategorycznie odrzucili tę ofertę.

Wiara trzeciej siły Saudi Pro League w dobicie targu, pomimo nieudanej próby, dalej jest silna. Według dziennikarza CBS Sports przedstawiciele z zachodniej Azji zamierzają zawrócić w głowie Fulham, oferując łącznie 50 milionów funtów (ponad 58 milionów euro).

W przypadku zaakceptowania takich pieniędzy zeszłosezonowy beniaminek ustanowi absolutny rekord sprzedażowy, z ponad dwukrotnym przebiciem. Aktualnie na czele klasyfikacji widnieje nazwisko Ryana Sessegnona. Anglik w ramach zmagań 2019/2020 zasilił Tottenham za 27 milionów euro.

Kontrakt Mitrovicia z obecnym pracodawcą obowiązuje jeszcze przez trzy lata.

W minionej kampanii gracz środka ataku strzelił 14 goli, dokładając dwie asysty. Był to jego najlepszy okres w stołecznych barwach w najwyższej klasie rozgrywek.