Wielkie powroty do Barcelony?! Tego chce Font

Wielkie powroty do Barcelony?! Tego chce Font fot. Paweł Machitko
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Victor Font jest jednym z głównych kandydatów na nowego prezydenta Barcelony. Działacz zamierza przywrócić „Dumę Katalonii” na właściwe tory, ściągając na Camp Nou jej byłe gwiazdy.

W tym tygodniu rezygnację ze stanowiska prezydenta hiszpańskiego klubu złożył Josep Maria Bartomeu. Kandydatów na nowego sternika Barcelony jest przynajmniej siedmiu, w tym właśnie Font. Działacz postanowił zabrać głos.

- Znalezienie następców najlepszego pokolenia, jakie kiedykolwiek widział świat futbolu, co - jak sądzę - miało miejsce w ciągu ostatniej dekady, to duże wyzwanie. Zwłaszcza w czasach tak intensywnej rywalizacji wielu klubów należących do bardzo wpływowych właścicieli.

- Barcelona również potrzebuje znacznych inwestycji. Tym bardziej w czasie jednego z największych kryzysów w historii. To oczywiste, że potrzebujemy solidnego planu, by sprostać tym wszystkim wyzwaniom. Zajmowaliśmy się tym przez ostatnie lata.

- Naszym zamiarem jest zbudowanie silnego i konkurencyjnego projektu. Mamy to szczęście, że Barcelona odziedziczyła styl gry zaszczepiony przez Johana Cruyffa. Wiele postaci, jak Pep Guardiola, Xavi, Iniesta czy Puyol, dobrze go znają i jednocześnie są fanami Barcelony. Wszyscy oni są legendami, które kochają ten klub, ale dzisiaj w nim nie pracują. Musimy sprowadzić ich z powrotem, by mieć pewność, że projekt będzie wystarczająco konkurencyjny. Jedyne, czego potrzebuje Messi, to poczucie bycia częścią wielkiego projektu, który ma na celu triumf w Lidze Mistrzów.

- Nie mam wątpliwości, że jeśli dostąpimy zaszczytu przejęcia sterów w Barcelonie, będziemy w stanie osiągnąć to, by Messi został w klubie - powiedział Font.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy