Wielkie zamieszanie z transferem Milika. OFICJALNIE: Roma wydała komunikat

Wielkie zamieszanie z transferem Milika. OFICJALNIE: Roma wydała komunikat fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport | La Gazzetta dello Sport | Mirko Di Natale | Asromalive.it

Po dzisiejszych doniesieniach włoskiej prasy, jakoby AS Roma poprosiła SSC Napoli o obniżenie kwoty transferu Arkadiusza Milika, rzymski klub postanowił odpowiedzieć oficjalnym komunikatem.

„Corriere dello Sport” podało nie tak dawno, że po przeprowadzeniu pierwszej części testów medycznych u Polaka, w obozie „Wilków” pojawiły się spore obawy, co do zdrowia atakującego. Szwajcarski traumatolog Georg Ahlbäumer, który oceniał stan kolan zawodnika, zwrócił przedstawicielom Romy uwagę na możliwość odnowienia urazów w przyszłości (gracz dwukrotnie zrywał więzadła w lewym oraz prawym kolanie).

I chociaż 26-latek przeszedł wspomniane testy, otrzymując uprawnienia do gry, mimo wszystko ekipa ze Stadio Olimpico miała dojść do wniosku, że operacja jest obciążona dużym ryzykiem. W związku z tym poproszono SSC Napoli o obniżenie kwoty całkowitej transferu z 25 do 20 milionów euro. Aurelio De Laurentiis, prezes „Błękitnych”, miał zareagować na to oburzeniem.

Co sądzi o powyższych informacjach AS Roma? Klub wszystkiemu zaprzecza, podkreślając fakt darzenia ogromny szacunkiem Arkadiusza Milika.

„Odnosząc się do plotek dotyczących negocjacji z Napoli w sprawie ewentualnego transferu Arkadiusza Milika, AS Roma zaprzecza jakimkolwiek zarzutom, co do stanu negocjacji, a tym bardziej stanu zdrowa gracza, którego darzy wielkim szacunkiem.

Klub jednocześnie przypomina, że nigdy nie będzie komentował, ani w oficjalnym komunikacie, ani w poufnej rozmowie, zdrowia lub kondycji zawodnika związanego z innym klubem.

W związku z tym AS Roma zaprzecza, jakoby dokonywała jakiejkolwiek oceny kondycji fizycznej wspomnianego gracza” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej włoskiej ekipy.

Tymczasem pojawiają się spekulacje, jakoby „Wilki” powoli zastanawiały się nad wdrożeniem planu B. Takowym miałby być angaż Oliviera Giroud, który znajduje się również na celowniku Juventusu.

Wracając do Milika, już jakiś czas temu został on odsunięty od pierwszej drużyny neapolitańczyków, a Gennaro Gattuso zapowiedział, że nie ma dla niego miejsca w składzie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy