Wieloletni asystent Szymona Marciniaka nie pojedzie na EURO. „Doskonale o tym wiedziałem”

Wieloletni asystent Szymona Marciniaka nie pojedzie na EURO. „Doskonale o tym wiedziałem” fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: Przegląd Sporto Onet

Szymon Marciniak potwierdził, że jego decyzją na nadchodzącym EURO 2024 zabraknie Pawła Sokolnickiego. Wieloletni asystent polskiego arbitra zdecydował się zabrać głos w tej sprawie, co przekazał „Przeglądowi Sportowemu Onet”.

Jeszcze chwilę temu media obiegła informacja o tym, że wśród stałych, niemal nierozłącznych asystentów Szymona Marciniaka nie zobaczymy Pawła Sokolnickiego. Asystujący głównemu arbitrowi od prawie dwóch dekad sędzia nie pojedzie na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Niemczech. Jak wyznał sam Marciniak na łamach Sport.tvp.pl, była to najtrudniejsza decyzja, jaką musiał podjąć. 

Asystentem 43-latka będzie więc niezmiennie Tomasz Listkiewicz, a także będący powiewem świeżości Adam Kupsik. Z kolei Polakami odpowiedzialnymi za VAR na zbliżającym się turnieju będą Bartosz Frankowski i Tomasz Kwiatkowski.

Teraz do sytuacji postanowił odnieść się sam Sokolnicki, zapytany przez „Przegląd Sportowy Onet”.

„Przede wszystkim chciałbym pogratulować Szymonowi i jego zespołowi nominacji na Euro. Polacy będą narodem reprezentowanym przez dwa zespoły, a to wielki przywilej i zaszczyt.

Co do meritum, to odpowiedź jest prosta. Ubiegłoroczny finał Ligi Mistrzów był moim ostatnim wielkim meczem w tym zespole i doskonale o tym wiedziałem. Pozostałe mecze w obsadzie z Szymonem wynikają wyłącznie z moich obowiązków wobec pracodawcy, czyli PZPN.

Osiągnąłem wielki sukces pod akompaniamentem Szymona Marciniaka, nie ma nic piękniejszego dla sędziego od sędziowania finału mistrzostw świata i przeżyć z tym związanych, za co Szymonowi dziękuję. Poza tym pięć finałów, z czego dwa z rzędu jako sędzia VAR w Kolonii i Baku. To również piękna karta historii.

Mam wspaniałą rodzinę, żonę i dwójkę dzieci. Stanowimy jeden kolektyw w zdrowiu i to jest najważniejsze. Reszta, proszę mi wierzyć, to tylko dodatek. Czas na nowe wyzwania” - napisał doświadczony sędzia asystent, który najprawdopodobniej nie zamierza jeszcze zawieszać butów na kołku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy