Wiemy, kiedy Viaplay wycofa się z Polski. „Pora zacząć nową grę o tron”

Wiemy, kiedy Viaplay wycofa się z Polski. „Pora zacząć nową grę o tron” fot. Viaplay
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: WP Sportowe Fakty

Na polskim rynku mediów sportowych dojdzie wkrótce do wielkich zmian. Wraz z końcem 2023 roku swoje usługi w naszym kraju przestanie świadczyć Viaplay, o czym informuje Szymon Mierzyński z „WP Sportowe Fakty”.

O słabej kondycji skandynawskiego nadawcy mówi się od dłuższego czasu. Inwestycja w niektóre rynki okazała się dla niego stratna, co wymagało interwencji.

Pod koniec lipca Viaplay opublikowało swój najnowszy plan strategiczny, który zakładał między innymi skupienie się mocniej na „kluczowych” rynkach, czyli skandynawskim i holenderskim. Przy okazji ogłoszono wycofanie się z krajów bałtyckich, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Grono tu uzupełnia Polska.

Skandynawowie milczą w tej sprawie, aczkolwiek gołym okiem widać, że coś się święci. Serwis „WP Sportowe Fakty” sugeruje, że nadawca streamingowy będzie działał na terenie naszego kraju najdłużej do końca 2023 roku. Jego wszystkie licencje zostaną sprzedane innym podmiotom.

Z pewnością pozostali operatorzy będą mieli o co walczyć, gdy faktycznie do tego dojdzie.

Do licytacji wejdą prawa do transmisji Premier League, Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy, Championship i Pucharu Ligi Angielskiej. Poza piłką nożną Viaplay oferowało jeszcze KSW i Formułę 1.

Już teraz wiadomo, że licencję do najlepszej ligi świata postara się zgarnąć Canal+ Sport. Polsat byłby z kolei zainteresowany rozgrywkami europejskimi. W grze pozostaje jeszcze Eleven Sports.

Viaplay nie potwierdza doniesień medialnych.

„Jak przekazaliśmy w naszym raporcie finansowym za drugi kwartał 2023 roku, Viaplay Group zainicjowała strategiczny audyt rynków międzynarodowych, na których jesteśmy obecni, w tym Polski, w ramach którego koncentrujemy się na wypracowaniu optymalnych rozwiązań, obejmujących również obszar współpracy partnerskiej. Kontynuujemy naszą działalność w Polsce, a nasi klienci mogą korzystać z pełnej oferty platformy Viaplay. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informować na bieżąco” - brzmi komunikat.


***

OFICJALNIE: Koniec Viaplay w Polsce. Najnowszy raport zakłada wiele zmian

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań „Nie przypominam sobie czegoś takiego w Europie” Dziennikarz punktuje hitowy transfer Lecha Poznań Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy Manchester United, Real Madryt, FC Barcelona i inni będą niepocieszeni. Obrońca blisko nowej umowy 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy