Wijnaldum odchodzi z Liverpoolu. Klub dokonał już jego wycenę

Wijnaldum odchodzi z Liverpoolu. Klub dokonał już jego wycenę fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mirror | Fabrizio Romano

Liverpool pogodził się ze stratą Georginio Wijnalduma, który dogadał się już z Barceloną. Teraz tego samego próbują dokonać kluby, przy jednoczesnym wyznaczeniu ceny wyjściowej za gracza.

Mistrz Anglii negocjacje z Holendrem prowadził od wielu miesięcy, licząc po cichu, że porozumienie w końcu zostanie osiągnięte. Tak się jednak nie stało i zważywszy na fakt, iż celem zawodnika jest opuszczenie Anfield, „The Reds” nie pozostaje nic innego, jak jego sprzedaż jeszcze podczas tego okna transferowego.

Umowa 29-latka wygasa w połowie 2021 roku, zatem czas z pewnością nie działa na korzyść Anglików. Doskonale wie o tym FC Barcelona, która zdążyła już uzgodnić warunki współpracy ze środkowym pomocnikiem.

Jak informował przed kilkoma dniami „Sport”, gracz ma podpisać kontrakt na najbliższe trzy sezony. Nim jednak do tego dojdzie, porozumienie osiągnąć muszą jeszcze kluby, co może nie nastąpić zbyt prędko.

„Daily Mirror” przekazał właśnie, że Liverpool za Wijnalduma oczekuje 15 milionów funtów (17 milionów euro), podczas gdy Katalończycy są skłonni zapłacić nie więcej jak 10 milionów funtów (11 milionów euro). Rozbieżności są zatem spore.

Mimo tego wspomniane źródło uważa, że kluby są wręcz przekonane o tym, że dobiją targu, a 61-krotny reprezentant Holandii wyląduje na Camp Nou. Tam spotka, rzecz jasna, Ronalda Koemana, który poprosił o jego angaż.

Tymczasem Fabrizio Romano uzupełnia te doniesienia o fakt, iż gdyby Liverpool dokonał sprzedaży, przybliży to go do zakontraktowania Thiago Alcântary.

Wijnaldum przez cztery sezony był kluczowym elementem składu „The Reds”. Łącznie uzbierał on 187 występów okraszonych 19 trafieniami i 16 kluczowymi podaniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy