Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja”

Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN Brazil

Willian przyznał, że w przypadku braku osiągnięcia ostatecznego porozumienia z Chelsea w kwestii przedłużenia współpracy chciałby w dalszym ciągu występować w Premier League.

Doświadczony piłkarz wyraził już kilkukrotnie chęć kontynuowania swojej przygody z futbolem w barwach „The Blues”.

Przedstawiciele londyńskiego klubu także nie widzą konieczności do zakończenia współpracy z Brazylijczykiem i zaoferowali mu możliwość zawarcia nowego dwuletniego porozumienia.

Willian nie zdecydował się przystać na otrzymaną propozycję i oczekuje, że władze Chelsea zgodzą się na przedłużenie z nim współpracy do końca czerwca 2023 roku.

Wiele na to wskazuje, że rozmowy w kontekście nowego kontraktu dla 31-letniego piłkarza utknęły w martwym punkcie, co skłoniło Brazylijczyka do ujawnienia swoich ewentualnych planów na kontynuowanie kariery poza drużyną „The Blues”.

- Pierwszą opcją dla mnie jest kontynuowanie kariery w Premier League, ale nie wykluczam, że zdecyduję się na spróbowanie sił w innych rozgrywkach. Mam na razie zamiar poczekać ze wszystkim do końca tego sezonu, a potem zobaczymy, jak bardzo mocno jestem związany z Anglią. Często mam też pytania, czy wrócę do ojczyzny. Możliwe, ale chciałbym zostać jeszcze w Europie - powiedział skrzydłowy.

Nie tak dawno żona zawodnika zamieściła w sieci filmik, w którym zasugerowała, że przygoda jej męża z Chelsea dobiega końca w towarzystwie ich córek ubranych na czerwono, co media od razu podchwyciły, jako puszczenie przez Brazylijczyka oka w kierunku Arsenalu. Miałyby na to także wskazywać słowa wypowiedziane później przez samego Williana, który zapewnił, że wraz z rodziną czuje się bardzo dobrze w Londynie. W takiej sytuacji nie można by było również wykluczyć jego ewentualnej przeprowadzki do Tottenhamu, gdzie nawiązałby ponownie współpracę z José Mourinho.

Wszechstronny skrzydłowy trafił na Stamford Bridge w sierpniu 2013 roku z Anży Machaczkały. W trwającym sezonie wystąpił w 37 spotkaniach „The Blues”, w których zdobył siedem goli oraz zanotował sześć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea „Done deal”. Timo Werner w drodze do Chelsea Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu Legenda chińskiego futbolu wymazana z Internetu Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Cristiano Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem [Forbes] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Havertz już prawie zaklepany przez Bayern?! [The Independent] Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Legia Warszawa: Vuković potwierdza kolejne kontuzje Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Premier League: Terminarz trzech pierwszych kolejek po wznowieniu rozgrywek [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE] Lech Poznań: Filip Bednarek drugim letnim wzmocnieniem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy