Wisła Kraków: Alan Uryga problemy ma za sobą

Wisła Kraków: Alan Uryga problemy ma za sobą fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Defensor Wisły Kraków Alan Uryga wystąpił w ostatnim sparingu swojej drużyny przeciwko Puszczy Niepołomice (5-0). Wydaje się, że po przerwie reprezentacyjnej powinien być gotów do gry.

Przed Wisłą Kraków osiem decydujących spotkań w tym sezonie. Ekipa spod Wawelu znalazła się nad przepaścią, bo plasuje się w ligowej tabeli na miejscu spadkowym, a do bezpiecznej lokaty brakuje jej cztery punkty.

Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Już w najbliższy weekend „Biała Gwiazda” rozegra istotne spotkanie z Piastem Gliwice.

Zanim jednak do tego dojdzie, to w kwestii walki o ligowy byt postanowił zabrać głos defensor Alan Uryga, który powoli wraca do rywalizacji po kontuzjach.

- Popularne jest stwierdzenie, że przed nami osiem finałów. Mówią o tym kibice, mówią o tym media, mówimy o tym również my, bo zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Każdy kolejny mecz jest ważny, najważniejszy, dlatego w tym przypadku cała nasza uwaga skupia się na rywalizacji z Piastem. Jest to dla nas chwila prawdy, której towarzyszy pełna świadomość tego, że margines błędu został już niemal w całości wykorzystany - stwierdził.

28-latek rozegrał w tym sezonie raptem trzy mecze.

- Przede wszystkim cieszę się z tego, że wróciłem na boisko i po raz pierwszy od kilku miesięcy mogłem wystąpić w pełnym wymiarze czasowym. Na pewno był to dla mnie bardzo ważny moment, na który długo czekałem. Mam więc nadzieję, że teraz tych minut będzie coraz więcej, bo jestem gotowy do gry i chcę pomagać drużynie - dodał.

Mecz Wisły Kraków z Piastem Gliwice w niedzielę o 17:30.

Więcej na temat: Wisła Kraków Alan Uryga Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy