Wisła Kraków czeka na decyzję Jakuba Krzyżanowskiego. „Każdą możliwą opcję biorę pod uwagę”

Wisła Kraków czeka na decyzję Jakuba Krzyżanowskiego. „Każdą możliwą opcję biorę pod uwagę” fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Jakub Krzyżanowski przyznał w rozmowie z Tytusem Olszewski na Sport.TVP.pl, że w najbliższych dniach podejmie decyzję o transferze do Club Brugge, pozostaniu w Wiśle Kraków lub wyborze innej opcji na przyszłość.

Utalentowany obrońca pokazał się szerszemu gronu publiczności w bieżącym roku kalendarzowym za sprawą udanych w jego wykonaniu oraz całej drużyny narodowej Mistrzostwach Europy U-17.

Dzięki temu znalazł się na radarze pokaźnej liczby zagranicznych klubów, które zwietrzyły szansę na wyciągnięcie go praktycznie za bezcen z Wisły Kraków z powodu wygasającego za rok kontraktu.

„Biała Gwiazda” doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego trudnego położenia i podjęła działania zmierzające do zawarcia nowej umowy z wychowankiem.

Ten ma przed sobą nie tylko te, ale także inne opcje i w przeciągu najbliższych dni poinformuje zainteresowane strony o swojej decyzji, o czym powiedział w rozmowie z Tytusem Olszewski na Sport.TVP.pl.

- Jeszcze nie podjąłem decyzji. Mam chyba ponad tydzień na podjęcie decyzji. Każdą możliwą opcję biorę pod uwagę, więc zobaczymy. Nie zamykam sobie drogi w żadną stronę - stwierdził i następnie odniósł się do medialnych doniesień o wypracowaniu porozumienia z Club Brugge.

- Nie można powiedzieć, że wszystko jest już dograne, bo cały czas się zastanawiam. Myślę, że na dniach podejmę decyzję - dodał.

Jakub Krzyżanowski zdaje sobie sprawę, że pozostanie w Wiśle Kraków umożliwiło mu regularną grę na pierwszoligowym poziomie, ale też nie chce dostawać minut czy miejsca w składzie z racji na swój wiek.

- To by było trochę nie fair względem moich kolegów z drużyny, że cały czas będę grał w pierwszym składzie. Myślę, że to nie o to chodzi, ten pierwszy skład też trzeba sobie wywalczyć i na niego zapracować. Cały czas myślę wraz z rodziną co zrobić. Dużo rozmawiamy i staramy się podjąć najlepszą decyzję, co nie jest proste - zapewnił.

17-letni lewy obrońca, mogący też występować na środku defensywy, zaliczył dwa występy w bieżących rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy.

Młodzieżowy reprezentant Polski żywi także nadzieję na utrzymanie miejsca w kadrze na nadchodzące Mistrzostwa Świata U-17, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Indonezji.

Cały wywiad z Jakubem Krzyżanowskim możecie przeczytać na stronie Sport.TVP.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy