Wisła Kraków: David Mawutor piłkarzem „Białej Gwiazdy” [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: David Mawutor piłkarzem „Białej Gwiazdy” [OFICJALNIE] fot. Wisła Kraków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wisła Kraków

David Mawutor został zawodnikiem Wisły Kraków.

28-letni środkowy obrońca lub defensywny pomocnik z Ghany podpisał z „Białą Gwiazdą” kontrakt ważny do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia.

Za młodu Mawutor był związany z rodzimymi Thyword FC oraz YF Juventus Sporting Club. W 2012 roku przeniósł się do Tadżykistanu, gdzie grał w drużynach Istiklol Duszanbe oraz Rawszan Kulab. Na początku 2018 roku zawodnik trafił z kolei do Kazachstanu, podpisując umowę z Żetysu Tałdykorgan.

W koszulce Żetysu piłkarz zanotował 77 występów. W sezonie 2020 rozegrał 17 meczów w tamtejszej ekstraklasie (gol i asysta).

To piąty zimowy transfer Wisły. Wcześniej jej szeregi zasilili Žan Medved, Souleymane Koné, Krystian Wachowiak oraz Tim Hall. Jak wiadomo ten ostatni zdążył już jednak rozwiązać kontrakt z krakowskim klubem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy