Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes w oczekiwaniu na transfer. Kostarykanin wznowił treningi [OFICJALNIE]

Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes w oczekiwaniu na transfer. Kostarykanin wznowił treningi [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Felicio Brown Forbes został przywrócony do odbywania treningów z pierwszym zespołem Wisły Kraków z uwagi na przedłużające się formalności związane z jego transferem do jednego z chińskich klubów.

Przeszło miesiąc temu poinformowaliśmy, że reprezentant Kostaryki nie będzie w nowym sezonie występował w barwach „Białej Gwiazdy” z uwagi na otrzymaną bardzo kuszącą propozycję ze strony zagranicznego zespołu rywalizującego w chińskich rozgrywkach.

Od tego czasu ekipa z województwa małopolskiego domykała wszelkie kwestie związane z ustaleniem warunków transferu blisko 30-letniego zawodnika.

Wszystkie zainteresowane podmioty stosunkowo szybko osiągnęły stosowne porozumienia i w ten sposób rozpoczęła się długa oraz żmudna faza finalizacji transakcji, której poszczególne elementy, z uwagi na panująca sytuację na świecie, uległy przedłużeniu.

W związku z tym przedstawiciele Wisły Kraków podjęli decyzję o przywróceniu Felicio Browna Forbesa do odbywania treningów z pierwszym zespołem w bazie szkoleniowej w Myślenicach do momentu uzyskania przez niego wizy na wyjazd do Chin.

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną wykazaliśmy się dużym zrozumieniem i cierpliwością w obliczu przedłużającej się procedury wizowej. Na tym etapie zdecydowaliśmy się jednak na włączenie zawodnika do zajęć z zespołem. Pozostajemy w kontakcie ze wszystkimi zaangażowanymi w sprawę podmiotami - powiedział dyrektor sportowy Tomasz Pasieczny.

Na obecną chwilę transfer Kostarykanina wydaje się w dalszym ciągu przesądzony, ale nie można wykluczyć, że jedna ze stron straci cierpliwość i zdecyduje się zerwać wcześniej ustalone warunki.

Felicio Brown Forbes trafił do „Białej Gwiazdy” blisko rok temu z Rakowa Częstochowa. Do tej pory wystąpił w 22 spotkaniach krakowskiego zespołu, w których zdobył siedem bramek oraz zanotował trzy asysty.

***

Wisła Kraków: Wyjaśniona przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy