Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek komentuje pierwsze zwycięstwo w pierwszej lidze. „To najważniejsza kwestia”

Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek komentuje pierwsze zwycięstwo w pierwszej lidze. „To najważniejsza kwestia” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek wziął udział w konferencji prasowej po spotkaniu przeciwko Resovii (2-0).

Po rozczarowującym bezbramkowym remisie w pierwszym meczu Wisła Kraków w drugiej kolejce udała się do Rzeszowa na spotkanie z Resovią. Kibice tego dnia dopisali, bo wyprzedano wszystkie dostępne bilety.

Forma gości ze stolicy Małopolski również dopisała, bo ci pokonali rywala w stosunku 2-0, a bramki zdobywali tego dnia pozyskani latem Michał Żyro oraz Igor Łasicki.

Zaraz po tej rywalizacji odbyła się konferencja prasowa, a udział wziął w niej trener Jerzy Brzęczek.

- Najważniejszą kwestią dla nas jest to, że zdobyliśmy trzy punkty. To był nasz cel, z którym przyjechaliśmy do Rzeszowa, mając również świadomość, jakim niewygodnym przeciwnikiem jest Resovia i jaka trudna jest pierwsza liga. Gratuluję chłopakom konsekwencji. W pierwszej połowie popełniliśmy trochę więcej błędów. Resovia miała swoje sytuacje, ale w drugiej kontrolowaliśmy już spotkanie. Mogliśmy odnieść wyższe zwycięstwo, ale na pewno dla tej młodej drużyny były to ważne trzy punkty i fakt, że nie straciliśmy bramki - powiedział.

Szkoleniowiec przyznał, że po tym triumfie odetchnął z ulgą.

- To duża ulga. Dla każdego klubu - jeszcze takiego, jak Wisła Kraków - ostatnie miesiące nie były przyjemne ani miłe, tym bardziej dla mnie, bo przychodziłem do Wisły z jasnym celem. Niestety nie utrzymaliśmy się w Ekstraklasie, ale myślę, że był to okres, który był pewnym podsumowaniem tego, co w naszym klubie i wokół niego w ostatnich kilkunastu miesiącach się działo. Dlatego też na pewno wyliczanie liczby spotkań bez zwycięstwa nie jest dla żadnego trenera miłe i przyjemne, ale jestem przekonany, że pomimo trudnej sytuacji i pomimo wielu zmian, spadku, strat pod względem ekonomicznym musimy zachować chłodną głowę, co oczywiście nie jest łatwe - dodał.

Swój kolejny mecz Wisła Kraków rozegra już w kolejną sobotę, a rywalem będzie Arka Gdynia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy