Wisła Kraków: Kibice pod wrażeniem nowego nabytku. „Jakim cudem przeszedł do pierwszej ligi?”

Wisła Kraków: Kibice pod wrażeniem nowego nabytku. „Jakim cudem przeszedł do pierwszej ligi?” fot. Bartek Ziółkowski | Wisła Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków rzutem na taśmę pozyskała w zimowym oknie transferowym Jamesa Igbekeme'ego. Nigeryjczyk od samego początku pokazuje, że nie bez przyczyny ma na swoim koncie ponad sto występów w Realu Saragossa.

Wisła Kraków w rundzie wiosennej idzie jak burza i od samego początku spisuje się znakomicie. Do tej pory udało się wygrać wszystkie sześć spotkań w 2023 roku i kibice 13-krotnego mistrza Polski coraz śmielej mogą myśleć o powrocie do Ekstraklasy.

W pewnym momencie wydawało się jednak, że pod Wawelem może przyjść kryzys, spowodowany kontuzjami podstawowych zawodników. Z kontuzjami zmagali się lub nadal zmagają Vullnet Basha oraz Igor Sapała.

Między innymi dlatego pozyskano Jamesa Igbekeme'ego z Realu Saragossa.

27-latek, który miał małe zaległości w rytmie meczowym, bo ostatni mecz w Major League Soccer rozegrał we wrześniu 2022 roku, spisuje się świetnie. Do tego stopnia, że chwalono go już po starciu z GKS-em Katowice, gdzie właściwie na dobre zadebiutował - kilka dni wcześniej wystąpił przeciwko Odrze Opole, ale dostał wtedy tylko minutę.

Nigeryjczyk zachwycił po raz kolejny w piątkowy wieczór przeciwko Skrze Częstochowa. Jego drużyna wygrała to spotkanie 3-0, a on znowu był wszędzie, co nie umknęło uwadze kibiców, którzy jego poczynania komentowali szeroko za pośrednictwem Twittera.

My o opinię zapytaliśmy jednego z kibiców 13-krotnego mistrza Polski, który poprosił o anonimowość.

- James Igbekeme poważnie potraktował wypożyczenie do Wisły Kraków. Nie twierdził, że jest to zesłanie szczebel niżej, a szanse na coś więcej. Potwierdza to, chociażby fakt, że chciał grać nawet pomimo problemów zdrowotnych.

- Nigeryjczyk jest niezwykle skuteczny w odbiorze, a do tego nie pozoruje zamykania sektorów boiska, tylko po prostu to robi. Do tego nie przeszkadza mu piłka, a jego asysta przeciwko Skrze Częstochowa udowodniła znakomity przegląd pola, jakim dysponuje. Duży atut to także fakt, że rzadko fauluje. Choć wzrostem nie grzeszy, to brak atutów fizycznych, tuszuje nieprzeciętnymi umiejętnościami - stwierdził.

Wypożyczenie środkowego pomocnika do Wisły Kraków wygasa 30 czerwca 2023 roku. Na ten moment nie wiadomo, czy przedstawiciela zaplecza Ekstraklasy będzie stać na jego wykup.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy