„Wisła Kraków ma najlepsze indywidualności, a my najsilniejszy zespół w lidze”. Trener Arki Gdynia przed hitem kolejki pierwszej ligi

„Wisła Kraków ma najlepsze indywidualności, a my najsilniejszy zespół w lidze”. Trener Arki Gdynia przed hitem kolejki pierwszej ligi fot. Photografeus / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Arka Gdynia

Na Stadionie Miejskim w Gdyni zapowiada się ciekawe widowisko. Arka podejmie marzącą o powrocie do Ekstraklasy Wisłę Kraków. Trener Wojciech Łobodziński dał do zrozumienia, że utworzony przez niego kolektyw jest w stanie pokonać oponenta z Małopolski.

Praktycznie na samym starcie 23. kolejki pierwszej ligi koneserów czeka wielka uczta. Zasiadająca na fotelu lidera ekipa z Trójmiasta stanie przed trudnym zadaniem wywalczenia trzech punktów na tle krakowskiej Wisły, znajdującej się na fali po awansie do półfinału Pucharu Polski.

Jeszcze na początku kampanii losy Arki nie zapowiadały się kolorowo przez nieprzyjazną otoczkę wokół klubu, związaną z procesem sprzedaży udziałów i zmianą właściciela.

Od połowy września zespół mknie ku bramom raju jak po autostradzie, przegrywając zaledwie dwa z 14 ostatnich spotkań, wygrywając aż dziesięć.

Trener gospodarzy na konferencji prasowej zmotywował swoich podopiecznych do walki o pełną pulę.

– Jakie nastawienie na mecz? Wisła to jest Wisła, nic się nie zmienia. Przed sezonem mówiłem, że to jest jakościowo najlepszy zespół w tej lidze. Powtarzam jednak swoim zawodnikom, że choć może nasz rywal ma najlepszych jakościowo zawodników, to my mamy najlepszy zespół w tej lidze – wyważył Łobodziński.

– W sporcie, piłce nożnej chodzi przede wszystkim o to, aby zwyciężać zespołowo. Mam nadzieję, że tak będzie w piątek – dodał.

Arka też ma kim straszyć. Blisko 60 procent zdobytych bramek to zasługa duetu Karol Czubak-Olaf Kobacki. Razem wpisywali się dotąd na listę strzelców aż 22-krotnie.

Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka, który zarządzi losami tego jakże ważnego spotkania, wybrzmi punktualnie o 20:30.

Transmisja meczu dostępna w Polsacie Sport Extra.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy