Wisła Kraków: Michal Škvarka celuje w europejskie puchary

Wisła Kraków: Michal Škvarka celuje w europejskie puchary fot. Wisła Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Interia.pl

Środkowy pomocnik Wisły Kraków Michal Škvarka udzielił wywiadu portalowi Interia.pl, gdzie poruszył kilka interesujących kwestii.

Wisła Kraków jest tego lata niezwykle aktywna na rynku transferowym. Do tej pory pod Wawel trafili między innymi Aschraf El Mahdioui, Jan Kliment, Dor Hugi oraz Matěj Hanousek.

Poza tymi graczami do zespołu prowadzonego przez Adrián Guľę dołączył też Michal Škvarka.

28-latek jest zadowolony z faktu, że będzie miał okazję współpracować z tym szkoleniowcem.

- Bardzo się cieszę, że znów będę mógł grać pod okiem Adriána Mam świadomość, na czym polega praca z nim. Wiem, że trener Gula potrafi bardzo dobrze pracować z młodymi graczami, a Wisła ma wielu takich młodych, utalentowanych zawodników - przyznał.

Pomocnik opowiedział też o swoich idolach.

- Wzorem i inspiracją był kiedyś dla mnie Andres Iniesta. Później to się trochę zmieniło i podziwiam Isco z Realu Madryt - dodaje.

Škvarka był ostatnio związany z drużyną Ferencvárosi. Tam jednak jego przygoda nie zakończyła się sukcesem. Ma jednak nadzieję, że karta odwróci się w Krakowie

- Każdy piłkarz chce zagrać w Lidze Mistrzów. To jedno z najpiękniejszych doświadczeń w piłce, jakie można zdobyć. Dlatego byłem bardzo rozczarowany. Wierzę, że uda mi się z Wisłą zagrać w europejskich pucharach. Ten klub ma ambicje, piękną historię gry w Europie. Ma też sporo młodych i ambitnych graczy. Natomiast będzie to wszystko wymagać trochę czasu, nie nastąpi to od razu - stwierdził.

Wisła Kraków swój pierwszy ligowy mecz zagra już w najbliższy poniedziałek. Rywalem będzie Zagłębie Lubin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy