2023-04-08 19:36:37; Aktualizacja: 1 rok temu
Wisła Kraków na tarczy w meczu z Puszczą Niepołomice. To pierwsza porażka w 2023 roku Fot. Puszcza Niepołomice
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków uległa Puszczy Niepołomice w ramach pierwszej ligi (1-2) w sobotnie popołudnie. Dla podopiecznych Radosława Sobolewskiego to pierwsza porażka w 2022 roku.

Czwartkowy remis Ruchu Chorzów z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2-2) powodował, że Wisła Kraków stanęła przed wielką szansą na to, by po raz pierwszy od dłuższego czasu awansować na drugie miejsce w tabeli. Jeden warunek: wygrać z Puszczą Niepołomice.

Ekipa prowadzona przez Tomasza Tułacza jeszcze w rundzie jesiennej dała się we znaki 13-krotnemu mistrzowi Polski. Pod Wawelem liczyli jednak, że tym razem będzie inaczej.

Wisła Kraków przybyła na mecz w znakomitych nastrojach, bo po serii siedmiu zwycięstw z rzędu.

Podopieczni Radosława Sobolewskiego szybko zostali sprowadzeni na ziemię, bo w 24. minucie Puszcza prowadziła 1-0 po trafieniu Michała Koja.

Wydawało się, że właśnie takim rezultatem zakończy się pierwsza część rywalizacji. W doliczonym czasie gry arbiter podyktował zdaniem wielu kontrowersyjny rzut karny, a ten pewnie wykorzystał Rok Kidrić.

„Biała Gwiazda” po przerwie ruszyła do odrabiania strat. Niektórym mógł się przypomnieć wyjazd do Gdyni, bo trafienie kontaktowe to zasługa Borisa Moltenisa.

Spadkowicza z Ekstraklasy nie było jednak stać na nic więcej i tym samym seria siedmiu zwycięstw z rzędu przeszła do historii, a Puszcza wygrała 2-1.

Wisła Kraków zajmuje w tabeli trzecie miejsce, a Puszcza jest piąta.