Wisła Kraków odpowiada na oświadczenie ojca Buksy. Strony spotkają się w sądzie [OFICJALNIE]

Wisła Kraków odpowiada na oświadczenie ojca Buksy. Strony spotkają się w sądzie [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Maciej Bałaziński (Twitter)

Wiceprezes zarządu Wisły Kraków Maciej Bałaziński pozwał ojca Aleksandra Buksy, Adama, za posądzenie go o dopuszczenie się manipulacji i próby oszustwa 18-latka przy podsunięciu mu do podpisania kontraktu wiążącego piłkarza z klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Adam Buksa nie skorzystał z możliwości przemilczenia wywiadu udzielonego „Interii” przez przewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków - Tomasza Jażdzyńskiego, w którym to utalentowany napastnik został przedstawiony jako osoba, która nie wywiązała się z wcześniej złożonej obietnicy dotyczącej nawiązania dłuższej współpracy z „Białą Gwiazdą”.

Inne światło na całą sprawę rzucił ojciec piłkarza stwierdzając w obszernym oświadczeniu opublikowanym na Meczyki.pl, że to ekipa z województwa małopolskiego nie dotrzymała wcześniej złożonych obietnic i na samym końcu starała się za pośrednictwem wiceprezesa Macieja Bałazińskiego wymóc na 18-latku podpisanie nowej umowy z klubem.

Wspomniany członek zarządu nie pozostawił naturalnie całej sprawy bez odpowiedzi i za pośrednictwem Twittera poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Adamowi Buksie i domaga się od niego otrzymania pisemnych przeprosin oraz wpłacenia... 30 złotych na Fundację Zwierz. Wpłata na wskazany cel ma zostać uiszczona dodatkowo trzydziestoma monetami o nominale jeden złoty, z datą produkcji z 2020 roku.

„Podczas kilku bezpośrednich rozmów zgodziliśmy się z Pinim Zahavim, że Wisła Kraków to najlepsze miejsce dla Olka. Niestety nie mieliśmy decydującego wpływu na decyzję. Nie będę komentował pomówień i oszczerstw, ale z racji wykonywanego zawodu nie mogę ich pozostawić bez reakcji” - napisał wiceprezes „Białej Gwiazdy”, zamieszczając także screen pozwu złożonego przeciwko Adamowi Buksie.

Bałaziński wzywa do „usunięcia skutków naruszeń dóbr osobistych Powoda, tj. jego nazwiska, czci, dobrego imienia oraz reputacji - poprzez zasądzenie od Pozwanego kwoty 30,00 zł (słownie: trzydzieści złotych) w formie 30 srebrnych jednozłotówek (z datą produkcji na jednozłotówce: "2020") na cel społeczny”, co w oczywisty sposób nawiązuje do sagi transferowej Aleksandra Buksy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy