Wisła Kraków planuje w styczniu wietrzenie szatni. Nawet sześciu zawodników na wylocie

Wisła Kraków planuje w styczniu wietrzenie szatni. Nawet sześciu zawodników na wylocie fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Zimowe okno transferowe może przynieść spore wietrzenie w szatni Wisły Kraków, która planuje pożegnać nawet sześciu swoich zawodników – informuje Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty.

Wisła Kraków regularnie dokonuje sporych zmian kadrowych w trakcie okienka transferowego. Władze klubu starają się wykorzystać każdą okazję do pożegnania tych, którzy przy Reymonta się nie sprawdzili i zajmują jedynie miejsce na liście płac. Na to samo zapowiada się w styczniu.

Koźmiński informuje, że z Wisły Kraków mogą odejść Stefan Savić, Nikola Kuveljić, Adi Mehremić, Maciej Sadlok i Michał Buchalik. Rozmowy w tej sprawie już ruszyły.

Wszyscy wyżej wymienieni zarabiają spore pieniądze, co nie przekłada się na ich boiskową postawę. Szkoleniowiec Adrián Guľa nie jest przekonany do ich umiejętności i rzadko korzysta z ich usług.

Najbliżej pożegnania wydaje się być Adi Mehremić. Bośniak jest zdrowy i przejawia sporę chęci do gry, jednak swoje szanse dostaje tylko w meczach sparingowych. W poprzednim sezonie 29-latek pokazał, że może być dla Wisły wzmocnieniem. Obecnie jest zaledwie piątym wyborem na środku obrony. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2023 roku, jednak klub chciałby się z nim rozstać już teraz.

Na wylocie są również Stefan Savić i Nikola Kuveljić, w których kibice od początku pokładali spore nadzieje. Obaj występowali regularnie w poprzednim sezonie, lecz nie byli w stanie porwać tłumów. Austriak miał z miejsca stać się największą gwiazdą Wisły, natomiast opinia o „kilofie w nodze” Serba przyjmie jedynie miano legendy.

Wisła Kraków planuje również pożegnać się ze swoimi długoletnimi pracownikami. Michał Buchalik z klubu miał odejść już w 2017 roku, jednak z uwagi na problemy ze ściągnięciem zastępstwa, zdecydowano się na przedłużenie kontraktu. W obecnym sezonie bramkarz jest zaledwie trzecim wyborem na swojej pozycji i nie ma większych szans na grę w Ekstraklasie.

Maciej Sadlok przestał być w ostatnich latach podporą defensywy „Białej Gwiazdy”. 32-latek nie ustrzega się błędów, jak choćby w niedawnym spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Nie jest tajemnicą, że Polak znajduje się w czołówce najlepiej opłacanych zawodników klubu.

Kontrakt obu weteranów wygasa w czerwcu 2022 roku. Wisła Kraków nie chce jednak zwlekać i spróbuje rozstać się z zawodnikami w zimie.

Na wiosnę pod Wawelem może zabraknąć także Yawa Yeboaha. Ghańczyk znajduje się na celowniku tureckich klubów. Wisła Kraków liczy, że zarobi na swoim najlepszym strzelcu duże pieniądze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy