Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?!

Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gazeta Krakowska

Marcin Brosz jest jednym z kandydatów do przejęcia schedy po Peterze Hyballi, o czym informuje „Gazeta Krakowska”.

Peter Hyballa został zatrudniony w Wiśle Kraków pod koniec 2020 roku. Wówczas to zastąpił na tym stanowisku przeciętnie radzącego sobie Artura Skowronka.

Wtedy to działacze „Białej Gwiazdy” mieli nadzieje, że nowy szkoleniowiec nie tylko utrzyma zespół, ale też tchnie nowego ducha.

Na początku rundy wiosennej rzeczywiście było widać rękę Niemca. Zespół grał ofensywnie i był niezwykle wybiegany, co przełożyło się na zwycięstwa przeciwko Jagiellonii Białystok, Wiśle Płock oraz Pogoni Szczecin.

Później drużyna pokonała jeszcze Stal Mielec i coś się ewidentnie zepsuło. Momentem zwrotnym była marcowa przerwa na reprezentację. Po niej Wisła przypominała cień ekipy, która potrafiła wręcz „zabiegać” poszczególnych rywali.

Z meczu na mecz gra zespołu nie uległa poprawie, co z kolei doprowadziło do tego, że zaczęto snuć spekulacje odnośnie do przyszłości Petera Hyballi pod Wawelem.

Szanse na to, że 45-latek będzie w przyszłym sezonie prowadził „Białą Gwiazdę”, są coraz mniejsze. Z tego powodu powoli ruszyła giełda nazwisk w kwestii jego następcy.

Jak poinformowała w piątek „Gazeta Krakowska”, schedę po wspomnianym trenerze może przejąć Marcin Brosz.

48-latek, który od lipca 2016 roku jest związany z Górnikiem Zabrze, prawdopodobnie wkrótce pożegna się z posadą. Być może jednak szybko znajdzie pracę i zakotwiczy w Wiśle.

Ekipa z Krakowa to jednak niejedyny podmiot, który jest zainteresowany zatrudnieniem Brosza. W kolejce już wcześniej ustawiły się takie zespoły jak Zagłębie Lubin oraz Jagiellonia Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy