Wisła Kraków pozyska napastnika Žalgirisu?!

Wisła Kraków pozyska napastnika Žalgirisu?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński | Transfery.info

Zdaniem Piotra Koźmińskiego Wisła Kraków jest zainteresowana Tomislavem Kišem.

Po tym, jak w ostatnich dwunastu miesiącach z Wisłą pożegnali się dwaj ważni napastnicy, a więc Zdeněk Ondrášek oraz Marko Kolar, w ataku powstała duża wyrwa. Wprawdzie drugą młodość w rundzie jesiennej przeżywał Paweł Brożek, jednak było to zbyt mało, żeby krakowski klub zapewnił sobie utrzymanie.

Takowy stan spowodował, że działacze postawili sobie w zimowym oknie transferowym cel, by sprowadzić pod Wawel bramkostrzelnego snajpera. Na radarze znajdował się Vladislavs Gutkovskis. Łotysz podpisał jednak od lata kontrakt z Rakowem Częstochowa. Nieoficjalnie mówiło się również o kandydaturze Marcosa Álvareza, który trafił ostatecznie do Cracovii.

Z tego względu pion sportowy zdecydował rozejrzeć się za innymi opcjami. Jedną z nich ma być Tomislav Kiš.

25-latek to były młodzieżowy reprezentant Chorwacji, który obecnie jest związany z Žalgirisem Wilno miał znaleźć się na celowniku krakowskiego klubu. Tę informację potwierdził Piotr Koźmiński.

O sprowadzeniu napastnika informował także przy okazji spotkania z dziennikarzami, Artur Skowronek. Szkoleniowiec nie podał jednak żadnych szczegółów. Powiedział tylko, że sprawa powinna wyjaśnić się w tym tygodniu.

W kuluarach mówi się, że poza Chorwatem brane pod uwagę mają być także opcje hiszpańska oraz inna bałkańska.

Kiš rozegrał dla Žalgirisu łącznie 34 mecze. Strzelił w nich 27 bramek. Ponadto zanotował osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy