Wisła Kraków rozpoczyna letnie okno transferowe. Spadkowicz sięga po wychowanka Lecha Poznań [OFICJALNIE]
2022-06-10 20:28:50; Aktualizacja: 3 lata temu![Wisła Kraków rozpoczyna letnie okno transferowe. Spadkowicz sięga po wychowanka Lecha Poznań [OFICJALNIE]](img/photos/85960/1500xauto/jakub-niewiadomski.jpg)
Jakub Niewiadomski został zaprezentowany jako pierwszy letni nabytek Wisły Kraków. Lewy obrońca dołączył do spadkowicza Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu z Lecha Poznań.
Przedstawiciele „Białej Gwiazdy” rozstali się w ostatnim czasie aż z jedenastoma piłkarzami. Większość z nich nie otrzymała propozycji przedłużenia wygasających umów, część wróciła do swoich macierzystych klubów po zakończeniu okresu wypożyczenia i do tego zespołowi udało się zarobić 400 tysięcy złotych na sprzedaży Marko Poletanovicia do Zagłębia Lubin.
W ten sposób w zespole prowadzonym przez Jerzego Brzęczka zrobiło się wystarczająco dużo miejsca dla nowych zawodników. I tak dzięki temu pierwszym letnim nabytkiem spadkowicza Ekstraklasy został Jakub Niewiadomski z Lecha Poznań.
Lewy obrońca przechodzi do Wisły Kraków na zasadzie wolnego transferu i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z ekipą z województwa małopolskiego do 30 czerwca 2024 roku z zawartą opcją umożliwiającą obu stronom przedłużenie współpracy.Popularne
 
20-letni defensor przez większą część dotychczasowej kariery był związany z „Kolejorzem”. Nie dostąpił w nim jednak zaszczytu zadebiutowania w Ekstraklasie i może pochwalić się rozegraniem zaledwie jednego meczu w Pucharze Polski w sezonie 2020/2021.
Były młodzieżowy reprezentant Polski dużo więcej okazji do wykazania się prezentowanymi umiejętnościami miał w zespole młodzieżowym i w rezerwach oraz na wypożyczeniu w GKS-ie Jastrzębie w 2021 roku, gdzie rozegrał łącznie 24 spotkania, zdobywając w nich dwie bramki.










![Pogoń Szczecin prowadzi w Warszawie! Kamil Grosicki znowu strzela [WIDEO]](img/photos/112172/170x113/xyz.jpg)







![Pogoń Szczecin odpowiedziała na nagranie Legii Warszawa. „Witamy w naszej bajce” [WIDEO]](img/photos/112174/90x60/pogonpp.jpg)



![Rewanż udany! Pogoń Szczecin z awansem do 1/8 finału Pucharu Polski [WIDEO]](img/photos/112173/90x60/kamil-grosicki.jpg)



![Pogoń Szczecin odpowiedziała na nagranie Legii Warszawa. „Witamy w naszej bajce” [WIDEO]](img/photos/112174/170x113/pogonpp.jpg)





