Wisła Kraków rozpoczyna zimowe okno. Lewy obrońca pierwszym wzmocnieniem [OFICJALNIE]

Wisła Kraków rozpoczyna zimowe okno. Lewy obrońca pierwszym wzmocnieniem [OFICJALNIE] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Kraków

Sebastian Ring został zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Kraków. Lewy obrońca przeszedł do polskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z Kalmar FF.

„Biała Gwiazda” potwierdziła w ekspresowym tempie informację podaną między innymi przez nas o pozyskaniu 26-letniego defensora.

Zespół z województwa małopolskiego dopiął wszystkie niezbędne formalności związane z podpisaniem kontraktu z szwedzkim zawodnikiem, który po zaliczeniu testów medycznych związał się z Wisłą Kraków do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy.

Sebastian Ring występował przez większą część swojej dotychczasowej kariery w rodzimych drużynach takich jak BK Forward, Örebro SK i ostatnio Kalmar FF. Przed zasilenie szeregów „Czerwono-Białych” zdecydował się spróbować sił zagranicą w angielskim Grimsby Town (czwarta klasa rozgrywkowa), gdzie nie wiodło mu się jednak najlepiej, dlatego po rocznym pobycie postanowił wrócić do Szwecji, gdzie z powodzeniem bronił barw klubu z Guldfågeln Areny.

Lewy obrońca, mogący także występować na boku pomocy lub środku defensywy, zasilił szeregi Kalmar FF w styczniu 2020 roku i w niedawno zakończonym sezonie Allsvenskan przyczynił się do zajęcia wysokiej szóstej lokaty przez swój zespół za sprawą rozegrania 28 meczów, w których zdobył trzy bramki oraz zanotował dwie asysty.

- Sebastian Ring daje nam nowe możliwości w budowaniu akcji od tyłu. Ten kreatywny i odporny na presję zawodnik zdecydowanie pasuje do naszego stylu gry. Przychodzi do nas z drużyny, która bardzo fajnie operuje piłką. Dołączenie Sebastiana do Wisły to równocześnie wzmocnienie rywalizacji na lewej stronie. Chcemy bowiem na każdej pozycji mieć dwóch równorzędnych piłkarzy. Dotychczas o grę w pierwszym składzie rywalizował Krystian Wachowiak, ale uważamy, że będzie mógł skutecznie to robić dopiero po wypożyczeniu, nad którym obecnie pracujemy. Sebastian podpisał kontrakt na 18 miesięcy z automatycznym przedłużeniem po osiągnięciu celów indywidualnych - powiedział dyrektor sportowy Tomasz Pasieczny o nowym nabytku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy