Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE]

Wisła Kraków sprowadziła Yawa Yeboaha. Ghańczyk w przeszłości zetknął się z wielką piłką [OFICJALNIE] fot. Wisła Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała o pozyskaniu Yawa Yeboaha.

Działacze „Białej Gwiazdy” nie zamierzają się zatrzymywać. W zeszłym tygodniu informowano o pozyskaniu Stefana Savicia i Adiego Mehremicia. Dziś natomiast do zespołu dołączył Yaw Yeboah.

23-latek przenosi się do Krakowa z Numancii na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Jednokrotny reprezentant Ghany najlepiej czuje się na skrzydle.

Jest on wychowankiem Right to Dream, skąd trafił do Manchesteru City, by następnie trafić na zasadzie transferu czasowego do Lille.

Jak sam przyznał, duży potencjał widział w nim Pep Guardiola. - On chciał mnie ponownie. Skontaktował się ze mną i powiedział, że widzi mnie w swojej drużynie. To dla mnie wspaniała wiadomość. Zapewnił mnie, że ma co do mnie konkretny plan - mówił w 2016 roku.

W rzeczywistości nie miał jednak szansy na to, by zaprezentować się szerszej publiczności w barwach ekipy z Etihad Stadium. Później występował jeszcze w Twente i Realu Oviedo.

Następnie przeniósł się do Numancii. Ostatni sezon spędził z kolei na wypożyczeniu w rezerwach Celty. Tam w 20 meczach zdobył pięć goli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy