Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie”

Wisła Kraków szuka trenera. „Te dwa nazwiska trzeba brać bardziej na poważnie” fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Futbol i polityka [Radio Zet]

Bartosz Karcz z „Gazety Krakowskiej” w rozmowie z Radiem Zet wypowiedział się na temat kandydatów na nowego trenera Wisły Kraków.

Po złożeniu dymisji przez Radosława Sobolewskiego zespół Wisły Kraków tymczasowo objął Mariusz Jop, pod którego wodzą na razie pokonał on w Pucharze Polski Stal Rzeszów. Kto zostanie pełnoprawnym następcą „Sobola”? Tego wciąż nie wiadomo.

W rozmowie z Radiem Zet Bartosz Karcz, który już wcześniej na łamach „Gazety Krakowskiej” wymienił wielu wstępnych kandydatów, podzielił ich na dwie grupy. Pierwsza z nich to absolutny top - Adam Nawałka, Maciej Skorża czy Marek Papszun. Dodał, że słyszał, iż ten pierwszy byłby zainteresowany przejęciem drużyny tylko na pół roku.

Druga grupa to szkoleniowcy o uznanej marce na rynku, których nazwiska robią jednak nieco mniejsze wrażenie.

- Mam na myśli dwa nazwiska. Kazimierza Moskala i Marcina Brosza. To są obaj trenerzy, którzy robili w swoich karierach awanse do Ekstraklasy. Wiedzą, z czym to się je. I też ich zespoły grały ciekawą piłkę. Myślę, że te dwa nazwiska trzeba brać chyba nawet bardziej na poważnie, jeżeli szukalibyśmy kandydatów do przejęcia Wisły od stycznia - powiedział dziennikarz.

Nigdy nie można niczego wykluczyć, natomiast nie ma co ukrywać, że zatrudnienie przez krakowski klub kogoś z wymienionej dwójki brzmi o wiele bardziej prawdopodobnie niż sięgnięcie po któregoś ze szkoleniowców z wcześniejszej trójki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy