Wisła Kraków: Wiceprezes Maciej Bałaziński po spadku z Ekstraklasy. „Te czynniki zebrane razem spowodowały spadek”

Wisła Kraków: Wiceprezes Maciej Bałaziński po spadku z Ekstraklasy. „Te czynniki zebrane razem spowodowały spadek”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Wisła Portal | Radio Kraków

Wiceprezes Wisły Kraków Maciej Bałaziński był gościem Marcina Ryszki na antenie Radia Kraków. Temat przewodni to oczywiście spadek z Ekstraklasy.

Choć przed sezonem praktycznie nikt tego nie zakładał, to Wisła Kraków spisywała się na wiosnę fatalnie i ostatecznie w niedzielne popołudnie spadła z ligi. Degradację przypieczętowała porażka przeciwko Radomiakowi Radom.

Mecz 34. kolejki będzie więc dla podopiecznych Jerzego Brzęczka tym z kategorii „o pietruszkę”.

Pod Wawelem nie pozostaje zatem nic innego jak przygotowania do kolejnego sezonu. O tym, ale nie tylko opowiedział w rozmowie z Marcinem Ryszką wiceprezes „Białej Gwiazdy” Maciej Bałaziński.

- Cały czas analizujemy tę sytuację, a jeśli chodzi o nasze grzechy, to z całą pewnością ta drużyna, która przystąpiła do rozgrywek, okazała się niewłaściwie zbilansowana. Nastąpiła później kumulacja pewnych niekorzystnych zdarzeń, a później doszedł rzeczywiście stres, że możemy się z Ekstraklasą pożegnać i te wszystkie czynniki zebrane razem spowodowały spadek - stwierdził.

- Wszyscy są jeszcze w szoku i przez najbliższe tygodnie okaże się, na kogo możemy liczyć. Przypuszczam, że ten wynik, o którym pan mówił, osiągniemy, a będziemy się starać osiągnąć ten wynik lepszy, jeśli chodzi o przychody, ale pamiętajmy, że Wisła Kraków ma rozbudowaną część kosztową i będziemy się starać jak najbardziej efektywnie tymi pieniędzmi gospodarzyć. Cięcia dotkną różnych działów i różnych aspektów naszego życia, natomiast nie da się pewnych rzeczy robić z dnia na dzień, a pewnych z dnia na dzień nie należy robić. Dopiero najbliższe tygodnie pokażą, jak ten plan finansowy będzie ostatecznie wyglądał - dodał.

Jak wygląda kwestia ruchów kadrowych?

- Na pewno ruch kadrowy będzie i odwołam się do tego, że bez trenera nie będziemy podejmować takich decyzji. Na pewno będziemy to w swoich głowach planować, a wspomniany ruch będzie, bo choćby zawodnicy, którzy są u nas na krótki okres, to musimy brać pod uwagę, że mogą nie chcieć kontynuować przygody z „Białą Gwiazdą”.

Co będzie celem Wisły Kraków na kolejny sezon?

- Tak jak w Ekstraklasie gra się o mistrzostwo Polski, tak w I lidze gra się o awans do Ekstraklasy, natomiast musimy podejść do tego z bardzo dużą pokorą, bo będziemy mierzyć się z klubami, które mają kilku, albo nawet kilkunastoletnie doświadczenie w grze w I lidze. I nawet jeśli mają mniejsze możliwości, to są bogatsze o te doświadczenia. Dlatego musimy się starać bez arogancji i bez pychy, ale też z pewnością siebie wejść i grać - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy