Wisła Kraków wygrywa spór o Grabowskiego. Bruk-Bet Termalica trafi z baraży o Ekstraklasę do strefy spadkowej?!

Wisła Kraków wygrywa spór o Grabowskiego. Bruk-Bet Termalica trafi z baraży o Ekstraklasę do strefy spadkowej?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mateusz Miga (TVP Sport)

Piłkarski Sąd Polubowny uznał, że przedstawiciele „Białej Gwiazdy” przedłużyli umowę Marcina Grabowskiego zgodnie z obowiązującymi przepisami i dlatego piłkarz nie miał prawa występować w Bruk-Bet Termalice Nieciecza w lipcowych spotkaniach.

Wisła Kraków nawiązała współpracę z utalentowanym defensorem przed startem sezonu 2018/2019 po tym, jak ten nie zdecydował się przedłużyć swojego pobytu w Lechu Poznań.

Młodzieżowy reprezentant Polski liczył, że za sprawą przeprowadzki do ekipy z województwa małopolskiego zacznie otrzymywać regularne szanse do wykazywania się swoimi umiejętnościami na poziomie Ekstraklasy.

Marcin Grabowski nie dostał jednak zbyt wiele takich okazji. Z tego też powodu skorzystał zimą z nadarzającej się okazji i przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Bruk-Bet Termaliki.

Wówczas reprezentujący interesy piłkarza Grzegorz Rasiak uznał, że 20-letni obrońca po półrocznym pobycie na zapleczu elity stanie się wolnym zawodnikiem, ponieważ wygaśnięciu ulegnie obowiązująca go umowa z Wisłą Kraków.

Inne zdanie na ten temat miała „Biała Gwiazda”, która była przekonana, że skorzystała z prawa do automatycznego przedłużenia kontraktu Grabowskiego o kolejne dwanaście miesięcy.

Tym samym jego ewentualne pozostanie do końca sezonu w ekipie z Niecieczy zależało wyłącznie od podpisania stosownego aneksu z drużyną z województwa małopolskiego.

Pierwszoligowy klub zaufał jednak agentowi młodzieżowego reprezentanta Polski i 1 lipca podpisał z nim długoterminową umowę.

Taki obrót spraw zbulwersował Wisłę Kraków, która skierowała sprawę 20-latka do Piłkarskiego Sądu Polubownego, a ten przyznał rację ekstraklasowemu zespołowi.

- Sąd uznał, że Wisła Kraków skutecznie przedłużyła umowę z Marcinem Grabowskim - poinformowała Karolina Biedrzycka, rzecznik prasowy klubu.

Takie orzeczenie oznacza, że utalentowany defensor bezprawnie wystąpił w sześciu lipcowych spotkaniach Bruk-Bet Termaliki, w których to popularne „Słoniki” zgarnęły osiem punktów, co pozwoliło im znaleźć się w strefie barażowej o awans do Ekstraklasy.

Mateusz Miga z TVP Sport poinformował, że w związku z zaistniałą sytuacją protest na ekipę z Niecieczy złożył jeden z ich ostatnich rywali - Stomil Olsztyn (0:2 z Termalicą), który doprowadzi najprawdopodobniej do ukarania zespołu sześcioma walkowerami i w efekcie drużyna zamiast marzeń o grze w elicie będzie w ostatnim starciu sezonu przeciwko Odrze Opole walczyć o utrzymanie w I lidze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy