Wisła Kraków wymieni się piłkarzami z ligowym rywalem?!

2024-06-17 14:55:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wisła Kraków wymieni się piłkarzami z ligowym rywalem?! Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Gazeta Krakowska

Wisła Kraków szuka wzmocnień i blisko przenosin pod Wawel jest Olivier Sukiennicki. W drugą stronę mogą natomiast powędrować Kacper Chełmecki oraz Arkadiusz Ziarko - twierdzi „Gazeta Krakowska”.

Wisła Kraków w poniedziałek rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nim za wyniki będzie odpowiadał nowy szkoleniowiec, Kazimierz Moskal. Związał się z nową - starą drużyną do 30 czerwca 2026 roku, zastępując na stanowisku Alberta Rudé.

Cel, jaki się przed nim stawia, jest jasny - awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy. 13-krotny mistrz kraju szykuje się już do trzeciego z rzędu sezonu na zapleczu Ekstraklasy, co nie do końca jest w smak kibicom. Właśnie znany z awansów szkoleniowiec ma dać zespołowi upragnioną promocję.

Przygotowania do rozgrywek „Biała Gwiazda” rozpoczyna w okrojonym składzie, ponieważ z klubu odeszła pokaźna grupa zagranicznych piłkarzy. Kto ich zastąpi? Kandydatem do tego wydaje się Olivier Sukienniecki.

Tak, jak informowały ostatnio media, pomocnik rzeczywiście wkrótce może trafić do Wisły Kraków. Na ten moment nie ma jednak pewności, na jakich zasadach odbędzie się transakcja. Klub może go wprawdzie wykupić, ale niewykluczona jest w tym przypadku wymiana piłkarzy - donosi „Gazeta Krakowska”. Według wspomnianego źródła do Stali Stalowa Wola w rozliczeniu mogą powędrować Kacper Chełmecki lub Arkadiusz Ziarko, lub obaj ci piłkarze. Tu decyzja jeszcze nie zapadła.

Olivier Sukienniecki to nominalny defensywny pomocnik, który w razie potrzeby może grać też wyżej. Pierwsze kroki stawiał w Rakowie Częstochowa, a następnie był związany z akademiami Manchesteru City, West Bromwich Albion oraz Bradfordu. Od lipca 2023 roku przywdziewa trykot beniaminka pierwszej ligi, a poprzedni sezon to 29 meczów, jeden gol i cztery asysty. Umowę ma ważną do 30 czerwca 2025 roku.

AKTUALIZACJA:

Jarosław Królewski poinformował, że w tym przypadku w grę nie wchodzą definitywne transfery Arkadiusza Ziarko i Kacpra Chełmeckiego. Jeśli już ci piłkarze mieliby zmienić barwy, to najpierw przedłużą swoje kontrakty z Wisłą Kraków, a następnie udadzą się na wypożyczenia.