Wisła Kraków zgnieciona w Wiedniu. Rapid w swojej lidze

2024-08-01 22:24:23; Aktualizacja: 57 minut temu
Wisła Kraków zgnieciona w Wiedniu. Rapid w swojej lidze Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Wisła Kraków nie zagra w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Piłkarze prowadzenie przez Kazimierza Moskala wysoko, bo aż 1-6 przegrali w Wiedniu z Rapidem i na otarcie łez pozostaje im walka w Lidze Konferencji.

Po meczu w Polsce Wisła Kraków miała do odrobienia tylko jednego gola do Rapidu Wiedeń. Wydawało się zatem, że przy dobrych wiatrach pierwszoligowiec jest w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanym konkurentem.

Marzenia licznie przybyłych jednak do Austrii kibiców spod Wawelu szybko zweryfikowali gospodarze. Pierwszy gol padł już w 6. minucie, a zdobył go 35-letni Guido Burgsaller. Jak się później okazało, był to dla niego dopiero początek strzelania, ponieważ finalnie Austriak skompletował hat-trick.

Jego koledzy nie chcieli być gorsi i do przerwy Rapid prowadził już 5-0. Po zmianie stron Kazimierz Moskal dokonał roszad w składzie i zmienił aż trzech zawodników. Na placu pojawili się Patryk Gogół, Janis Kiakos oraz Mariusz Kutwa.

Gospodarze w drugiej połowie nieco stracili entuzjazm, ale i tak dołożyli jeszcze jednego gola. Wisłę Kraków było natomiast stać tylko na trafienie honorowe - jego autorem był niezastąpiony Ángel Rodado.

„Biała Gwiazda” przegrywa zatem aż 1-6 i kończy swoją przygodę z eliminacjami do Ligi Europy. Teraz zostaje jeszcze walka w Lidze Konferencji. Tam rywalem w trzeciej rundzie będzie Spartak Trnawa.