Wisła Płock finalizuje ciekawy transfer z Ekstraklasy

2024-06-17 18:33:53; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wisła Płock finalizuje ciekawy transfer z Ekstraklasy Fot. ARTUR KRASZEWSKI / Press Focus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: FotballScout [x.com]

Dominik Kun ma zostać zawodnikiem Wisły Płock - informuje FootballScout.

Kontrakt Dominika Kuna z Widzewem Łódź wygasa wraz z 30 czerwca. Mówiło się o tym, że środkowy pomocnik może trafić do Wisły Kraków, informowały o tym meczyki.pl.

Bardzo szybko doniesienia te zdementował Jarosław Królewski - prezes klubu z Reymonta. Stało się więc jasnym, że piłkarz Widzewa nie przeniesie się do Krakowa. 

Można było z tego powodu zastanawiać się, gdzie będzie następny przystanek kariery 30-latka. Gracz Widzewa na poziomie Ekstraklasy pokazał się z dobrej strony, więc potencjalnie mógłby liczyć na oferty klubów z elity.

Jak się jednak okazuje, brat Patryka Kuna ma trafić do pierwszoligowej Wisły Płock. Drużyna z województwa mazowieckiego spadła z Ekstraklasy w 2023 roku, a w ostatnim sezonie bezskutecznie próbowała do niej wrócić, gdyż nie potrafiła zakwalifikować się nawet do baraży. 

„Nafciarze” zmienili trenera, Dariusza Żurawia zastąpił Mariusz Misiura. Były trener Znicza Pruszków w ostatnim czasie na rynku był rozchwytywanym nazwiskiem ze względu na pracę, jaką wykonał w Zniczu. Miał mieć już podpisany kontrakt z Wartą Poznań, jednak ze względy na jej spadek mógł się wycofać z podjęcia pracy w drużynie „Zielonych”.

Dominik Kun do Widzewa trafił w 2020 roku, awansował z klubem do Ekstraklasy, a następnie się w niej utrzymał. Dla RTS-u rozegrał 136 spotkań, w których strzelił dziesięć bramek i zanotował 14 asyst. W sezonie 2023/2024 wystąpił w 36 meczach. Odchodzi z klubu po wygaśnięciu kontraktu.

30-latek z Giżycka występował już w Płocku. Zawodnikiem Wisły był w latach 2015-2018. Bronił jej barw w 34 meczach.