Witsel: Dlatego wybrałem Chiny zamiast Juventusu

Witsel: Dlatego wybrałem Chiny zamiast Juventusu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport

Axel Witsel tłumaczy, że miał spory dylemat przed podjęciem decyzji o transferze do Chin.

W ostatni dzień letniego okna transferowego Belg przebywał w Turynie, gdzie przeszedł testy medyczne. Do samego końca Juventus próbował osiągnąć porozumienie z Zenitem, lecz Rosjanie zablokowali transfer, ponieważ nie mogli znaleźć następcy pomocnika. Ten później kilkakrotnie zapowiadał, że jego przejście do "Starej Damy" jest przesądzone, nie wiadomo tylko, czy nadejdzie to w styczniu, czy po sezonie. Teraz Witsel zagra jednak w Chinach.

Jeszcze dwa tygodnie temu dyrektor wykonawczy "Juve", Giuseppe Marotta zapewniał, że mistrzowie Włoch złożyli odpowiednią ofertę i czekają na decyzję. Przed kilkoma dniami okazało się jednak, że piłkarz ma też lukratywną ofertę z Chin, a nawet zdążył już podpisać umowę z Tianjin Quanjian. W oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie Witsel postanowił wyjaśnić swoją decyzję.

- To był bardzo trudny wybór. Z jednej strony miałem ofertę z wielkiej drużyny i klubu ze światowego topu, jakim jest Juventus. Ale z drugiej pojawiła się oferta, której z myślą o rodzinie nie mogłem odrzucić - stwierdził Witsel w rozmowie z "Tuttosport".

- Działacze Juventusu zawsze zachowywali się jak dżentelmeni, mogę być im wyłącznie wdzięczny. Będę im kibicował i mam nadzieję, że wygrają Ligę Mistrzów. Kto wie, może w przyszłości nasze drogi w końcu się zejdą!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy