Witsel wraca do Europy?!

Witsel wraca do Europy?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: WAZ | Bild

Axel Witsel może wkrótce opuścić Chiny.

Poważne zainteresowanie jego transferem wykazuje Borussia Dortmund, informują „WAZ” i „Bild”.

Co prawda umowa Belga z chińskim Tianjin Quanjian obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku, jednak zawodnik jest w stanie poświęcić ogromną pensję około 18 milionów euro na rzecz powrotu do Europy, co oznaczałoby znaczącą obniżkę zarobków.

Borussia musi się liczyć z wydatkiem 20 milionów euro, czyli podobną kwotą, za jaką piłkarz przeniósł się zimą 2017 roku z Zenitu Sankt Petersburg do Tianjin.

29-letni środkowy pomocnik niedawno świętował na Mistrzostwach Świata zdobycie brązowego medalu z reprezentacją Belgii. Przeprowadzka do Chin nie odbiła się na jego formie - udowodnił to występami w sześciu z siedmiu mundialowych meczów (podczas grupowego starcia z Anglią odpoczywał).

Witsel karierę rozpoczynał w Standardzie Liège. Szybko w 2011 roku wypatrzyła go tam Benfica, która już po sezonie sprzedała go za 40 milionów euro do Sankt Petersburga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy