Właściciel Nantes, Waldemar Kita: Myślę, że Emiliano Sala chciał pożegnać wszystkich swoich przyjaciół

Właściciel Nantes, Waldemar Kita: Myślę, że Emiliano Sala chciał pożegnać wszystkich swoich przyjaciół
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CNews | L’Équipe

Waldemar Kita, który jest właścicielem FC Nantes, został poproszony o komentarz do ostatnich wydarzeń z udziałem Emiliano Sali.

Przypomnijmy, że zawodnik znajdował się na pokładzie prywatnego samolotu, który wczoraj wieczorem zmierzał do Walii. Nagle statek powietrzny zginął z radarów, gdy znajdował się nad kanałem La Manche. Trwa akcja poszukiwacza (więcej - tutaj).

W związku z tym Waldemar Kita udzielił wywiadu CNews.

– Nic mi na ten temat nie wiadomo. O wszystkim dowiedziałem się od dziennikarzy. Nie wiedziałem nawet, że jest w Nantes. To chłopiec, który nie należy już do Nantes, robi to, co chce, i to zupełnie normalne. Mam nadzieję, że go odnajdziemy – powiedział polski właściciel FC Nantes.

– Myślę, że Emiliano Sala chciał pożegnać wszystkich swoich przyjaciół. Jest grzecznym chłopcem, uprzejmym, uroczym, kochanym przez wszystkich. Zawsze był pełen szacunku, bardzo uprzejmy. Myślę o jego rodzinie, o wszystkich jego przyjaciołach. O tym, czego jeszcze nie wiemy. Wciąż mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec i że on tam gdzieś jest. Z poważaniem, jest uroczym chłopcem – dodał.

Kilka dni temu 28-latek podpisał umowę z Cardiff City, a do Nantes przyleciał pożegnać się z byłą drużyną. Samolot z nim na pokładzie miał wrócić do Walii o 21:00 czasu lokalnego. Jak dotąd nie ma nowych wieści w tej sprawie.

Mehmet Dalman, prezes Cardiff City, także udzielił krótkiego komentarza: – Bardzo martwimy się z powodu tego, że wczoraj w nocy samolot stracił kontakt nad kanałem La Manche. Czekamy na potwierdzenie, zanim będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Bardzo martwimy się o bezpieczeństwo Emiliano Sali – oznajmił. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy