Wojciech Kowalczyk: Jeśli zobaczę na kolejnym zgrupowaniu tych zawodników, to złapię się za głowę

Wojciech Kowalczyk: Jeśli zobaczę na kolejnym zgrupowaniu tych zawodników, to złapię się za głowę fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Stan Futbolu

Wojciech Kowalczyk, który jest stałym ekspertem programu „Stan Futbolu” postanowił wypowiedzieć się między innymi na temat reprezentacji Polski i losowania marcowych meczów barażowych. Przy okazji oberwało się niektórym z zawodników.

W piątkowe popołudnie odbyło się losowanie marcowych baraży, w którym udział weźmie reprezentacji Polski. Wydaje się, że los był dla podopiecznych Paulo Sousy łaskawy, bo w starciu półfinałowym zmierzymy się na wyjeździe z Rosją.

Jeśli uda się pokonać „Sborną”, wtedy w decydującym meczu u siebie zagramy ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

Jedną z osób, która postanowiła zabrać głos na temat rezultatów piątkowej ceremonii, jest były reprezentant Polski Wojciech Kowalczyk. Wziął on udział w programie „Stan Futbolu”.

- Ja już tydzień temu mówiłem, że to najlepszy rywal, bo grają podobną piłkę. Do tego nie trafiliśmy na szczęście nikogo z Wysp Brytyjskich ani tych tuz, a więc Portugalii oraz Włochów. Więc jest to rywal dobry, ale nie można też popadać w hurraoptymizm, bo my za Paulo Sousy wygraliśmy na wyjeździe tylko jeden poważny mecz Albanią, kiedy oddaliśmy raptem dwa celne strzały. Na pewno nie będzie to łatwa przeprawa. Musimy ich docenić - stwierdził.

49-latek odniósł się także bezpośrednio do dwóch reprezentantów Polski: Tymoteusza Puchacza i Przemysława Płachety.

- Na podstawie meczów listopadowych mogę powiedzieć, że jeśli ja w marcu zobaczę na zgrupowaniu zawodników, którzy nie uczestniczą w meczach ligowych swoich klubów w pierwszym, a więc Przemysława Płachetę i Tymoteusza Puchacza, to ja się łapię za głowę. Jeżeli oni przez cztery miesiące nie rozegrają żadnego spotkania, to po co mi oni? Ja do marca też wypocznę i mogę liczyć na powołanie - powiedział.

Mecz Polaków z Rosją został zaplanowany na 24 marca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na AC Milan - Juventus [OFICJALNIE] Serie A: Składy na AC Milan - Juventus [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy