Wojciech Szczęsny nigdzie się nie wybiera. Ma pełne wsparcie Allegriego

Wojciech Szczęsny nigdzie się nie wybiera. Ma pełne wsparcie Allegriego fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Trener Massimiliano Allegri nie wyraził chęci oraz gotowości do zastąpienia Wojciecha Szczęsnego nowym bramkarzem w osobie Gianluigiego Donnarummy - poinformował Gianluca Di Marzio.

Odejście reprezentanta Włoch z Milanu wywołało olbrzymie poruszenie na rynku transferowym i wśród dziennikarzy, którzy zaczęli momentalnie łączyć młodego bramkarza między innymi z transferem do Juventusu.

Jego ewentualne przyjście do „Starej Damy” wiązałoby się wówczas z koniecznością sprzedaży Wojciecha Szczęsnego. Zespół z Turynu nie mógłby sobie wówczas pozwolić na posiadania w kadrze dwóch najlepiej opłacanych golkiperów w całej Serie A.

Wiele jednak na to wskazuje, że Gianluigi Donnarumma nie zasili szeregów utytułowanej ekipy z Półwyspu Apenińskiego i zdecyduje się na przeprowadzkę do Paris Saint-Germain.

Juventus, pomimo wyrażenia zainteresowania i prowadzenia wstępnych rozmów z Mino Raiolą, nie zamierza podejmować walki z francuską drużyną, ponieważ Massimiliano Allegri jest usatysfakcjonowany możliwością nawiązania ponownej współpracy z reprezentantem Polski.

Takie informacje przekazał dobrze zorientowany w realiach transferowych Gianluca Di Marzio, który przekonuje, że szkoleniowiec Juventusu wyżej ceni sobie 31-latka od swojego rodaka oraz uważa go za jednego z czterech najlepszych bramkarzy na świecie.

Szczęsny trafił do „Stare Damy” z Arsenalu w lipcu 2017 roku. Od tego czasu wystąpił w 137 meczach klubu z Turynu i zachował w nich 54 czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy