Wojciech Szczęsny solą w oku działaczy Juventusu? Klub marzy o wymianie pokoleniowej

Wojciech Szczęsny solą w oku działaczy Juventusu? Klub marzy o wymianie pokoleniowej fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Wokół Wojciecha Szczęsnego narasta coraz więcej wątpliwości. Jego przyszłość w Juventusie wcale nie jest taka pewna, jak się wcześniej wydawało. Według „La Gazzetta dello Sport” turyńczycy najchętniej przerzuciliby zarobki Polaka na Gianluigiego Donnarummę.

Bramkarz numer jeden reprezentacji Polski ostatnio trafiał na czołówki włoskiej prasy przez kiks, jakiego dopuścił się w trakcie ligowego meczu z Sassuolo. W efekcie Federeico Gatti zaliczył samobójcze trafienie, pozbawiające „Starą Damę” jakichkolwiek szans na wywiezienie choćby jednego punktu.

***

„Maślane ręce” Wojciecha Szczęsnego. Co za błąd Polaka [WIDEO]

***

Parę dni po boiskowym incydencie dziennik z Italii powrócił do wątku z udziałem 33-latka. Pojawia się coraz więcej głosów, jakoby zarząd nadal nie podważał kwestii umiejętności golkipera przez pryzmat europejskiego formatu. Większy ciężar gatunkowy stanowią jednak przyczyny ekonomiczne.

33-latek ma ważny kontrakt do końca czerwca 2025 roku. Na liście płac widnieje jako jeden z najlepiej zarabiających zawodników „Juve” (6,5 miliona euro za sezon). Przy negocjacjach prowadzących do przedłużenia współpracy o kolejny sezon i braku angażu w rozgrywkach międzynarodowych, działacze oczekują znacznej redukcji pensji, robiąc miejsce dla konkretnego następcy.

Mowa o Donnarummie, który spędza sen z powiek świty ze stolicy Piemontu.

Gracz drużyny narodowej Italii wypełnia kontrakt w Paris Saint-Germain, lecz poza krajowymi sukcesami nie może przebić sufitu. Ponoć pozostaje on otwarty na powrót do ojczyzny.

Pytanie tylko, jak wyjdą negocjacje w kwestii ustalenia warunków ekonomicznych. „Gigi” inkasuje za rok pobytu na Parc des Princes 12 milionów euro z bonusami za osiągnięcia boiskowe. Wówczas konieczne może okazać się wystawienie na sprzedaż Szczęsnego i pozostawienie Mattii Perina w roli rezerwowego.

Zapewne z biegiem czasu doświadczymy kolejnych doniesień. Na razie Polak pozostaje numerem jeden między słupkami, co potwierdził trener Massimiliano Allegri.

W najbliższym spotkaniu ligowym (26 września) Juventus zagra o trzy punkty z Lecce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy