Wolny piłkarz z Premier League następcą Thiago Silvy?! Chelsea złożyła ofertę

2024-05-28 07:43:01; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Wolny piłkarz z Premier League następcą Thiago Silvy?! Chelsea złożyła ofertę Fot. ricochet64 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sky Sports

Chelsea przedstawiła ofertę kontraktu indywidualnego Tosinowi Adarabioyo – donosi Sky Sports.

Wyścig o sprawdzonego środkowego obrońcę z Premier League rozkręca się na dobre. Wiadomo już, że 26-latek nie przedłuży wygasającej umowy z Fulham, dla którego rozegrał cztery sezony.

Trochę wcześniej pierwsze kroki zmierzające do zatrudnienia byłego juniorskiego reprezentanta Anglii poczyniło Newcastle United. „Sroki” nadal prowadzą rozmowy z jego przedstawicielami. Przebiegają one pomyślnie, lecz sam zawodnik zwleka z podjęciem decyzji, oczekując na ruch z innych stron.

Takowy wykonała Chelsea. Zainteresowanie prawonożnym stoperem z nigeryjskim paszportem został zainicjowane już w momencie, gdy odejście ze Stamford Bridge ogłosił Thiago Silva.

Urodzony 24 września 1996 roku Adarabioyo całe dzieciństwo wychowywał się w Manchesterze, gdzie później został zapisany do szkółki City. To właśnie w „błękitnej” części miasta zapisał przebieg juniorskiej kariery. Pierwsze szlify zbierał na wypożyczeniu w West Bromwich Albion oraz Blackburn Rovers.

W seniorskiej drużynie „Obywateli” nie zadebiutował. Pierwsza poważna przeprowadzka miała miejsce w październiku 2020 roku, skąd trafił właśnie do Fulham za 1,65 miliona euro.

Podczas minionej kampanii rozegrał 25 spotkań, dokładając dwa trafienia. Tak stosunkowo mała liczba występów piłkarza podstawowego składu to wynik rehabilitacji po przeprowadzonej operacji pachwiny.