Wóz albo przewóz. Czterech kandydatów na miejsce Adriena Rabiota w Juventusie

2024-03-09 07:46:00; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Wóz albo przewóz. Czterech kandydatów na miejsce Adriena Rabiota w Juventusie Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: La Gazzetta dello Sport

Jeśli Adrien Rabiot nie podpisze nowego kontraktu, Juventus będzie zmuszony do angażu nowego gracza środka pola. W tej chwili kandydatów jest czterech - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Mimo że celem zarówno Francuza, jak i jego pracodawcy jest przedłużenie współpracy, nie można wykluczyć rozstania. Z tego właśnie powodu „Stara Dama” monitoruje rynek środkowych pomocników.

Od dłuższego czasu na celowniku znajduje się Teun Koopmeiners, który ma przybyć bez względu na to, czy uda się zatrzymać Adriena Rabiota. Jeśli jednak reprezentant „Trójkolorowych” postanowi odejść, na co wpływ może mieć przyszłość Massimiliano Allegriego, konieczny będzie angaż jeszcze jednego gracza środka pola.

Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, Juventus na liście życzeń umieścił cztery nazwiska.

Opcjami do zastąpienia autora czterech goli oraz trzech asyst w trwającym sezonie są Mikel Merino z Realu Sociedad, Lewis Ferguson z Bologny, Heorhij Sudakow z Szachtara Donieck oraz Lazar Samardžić z Udinese Calcio.

Z całej czwórki najbardziej wyobraźnie rozbudzają jeden z liderów przedstawiciela LaLigi i wschodząca gwiazda ukraińskiej piłki. W obu przypadkach nie byłyby to jednak tanie operacje.

Co hamuje turyńczyków przed przedłużeniem wygasającego 30 czerwca 2024 roku kontraktu z Rabiotem? Sternicy ekipy nie znają jeszcze budżetu na przyszłą kampanię oraz nie wiedzą, czy uda się awansować do Ligi Mistrzów, nad czym bardzo zależy 28-letniemu zawodnikowi, który inkasuje 7,5 miliona euro podstawy plus bonusy.