Wstrzymane eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL

Wstrzymane eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL fot. CONMEBOL
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

FIFA w porozumieniu z CONMEBOL podjęła decyzję o odwołaniu najbliższych meczów państw Ameryki Południowej w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022.

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami eliminacje miały rozpocząć się już 23 marca. W pierwszej kolejce zmagań wyczekiwaliśmy starć Urugwaju z Chile, Argentyny z Ekwadorem czy Brazylii z Boliwią. Dziś wiemy, że nie odbędą się one w pierwotnym terminie.

W oficjalnym komunikacie FIFA podała bowiem, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 23-31 marca nie dojdą do skutku. To oznacza, że nie obejrzymy również spotkań drugiej kolejki.

„FIFA będzie nadal oceniać sytuację w odniesieniu do COVID-19 i zadecyduje, czy konieczne są dalsze zmiany w harmonogramie południowoamerykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022, zawsze w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych osób” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Ta decyzja nie może zaskakiwać, zważywszy na coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, także w piłkarskim świecie. To z kolei paraliżuje ruch międzynarodowy w takich krajach jak Włochy czy Hiszpanii, stąd m.in. obawy dotyczące wzięcia udziału w zgrupowaniu chilijskiej kadry Arturo Vidala czy Alexisa Sáncheza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy