Wstrzymane eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL

Wstrzymane eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL fot. CONMEBOL
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

FIFA w porozumieniu z CONMEBOL podjęła decyzję o odwołaniu najbliższych meczów państw Ameryki Południowej w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022.

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami eliminacje miały rozpocząć się już 23 marca. W pierwszej kolejce zmagań wyczekiwaliśmy starć Urugwaju z Chile, Argentyny z Ekwadorem czy Brazylii z Boliwią. Dziś wiemy, że nie odbędą się one w pierwotnym terminie.

W oficjalnym komunikacie FIFA podała bowiem, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 23-31 marca nie dojdą do skutku. To oznacza, że nie obejrzymy również spotkań drugiej kolejki.

„FIFA będzie nadal oceniać sytuację w odniesieniu do COVID-19 i zadecyduje, czy konieczne są dalsze zmiany w harmonogramie południowoamerykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022, zawsze w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych osób” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Ta decyzja nie może zaskakiwać, zważywszy na coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, także w piłkarskim świecie. To z kolei paraliżuje ruch międzynarodowy w takich krajach jak Włochy czy Hiszpanii, stąd m.in. obawy dotyczące wzięcia udziału w zgrupowaniu chilijskiej kadry Arturo Vidala czy Alexisa Sáncheza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy