Wstrzymane eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL

Wstrzymane eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie CONMEBOL
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

FIFA w porozumieniu z CONMEBOL podjęła decyzję o odwołaniu najbliższych meczów państw Ameryki Południowej w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022.

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami eliminacje miały rozpocząć się już 23 marca. W pierwszej kolejce zmagań wyczekiwaliśmy starć Urugwaju z Chile, Argentyny z Ekwadorem czy Brazylii z Boliwią. Dziś wiemy, że nie odbędą się one w pierwotnym terminie.

W oficjalnym komunikacie FIFA podała bowiem, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 23-31 marca nie dojdą do skutku. To oznacza, że nie obejrzymy również spotkań drugiej kolejki.

„FIFA będzie nadal oceniać sytuację w odniesieniu do COVID-19 i zadecyduje, czy konieczne są dalsze zmiany w harmonogramie południowoamerykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022, zawsze w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych osób” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Ta decyzja nie może zaskakiwać, zważywszy na coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, także w piłkarskim świecie. To z kolei paraliżuje ruch międzynarodowy w takich krajach jak Włochy czy Hiszpanii, stąd m.in. obawy dotyczące wzięcia udziału w zgrupowaniu chilijskiej kadry Arturo Vidala czy Alexisa Sáncheza.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy