Wszystkie osiem bezpośrednich czerwonych kartek Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Wszystkie osiem bezpośrednich czerwonych kartek Cristiano Ronaldo [WIDEO] fot. Al Nassr FC
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Transfery.info

Cristiano Ronaldo nadal podtrzymuje najwyższy możliwy poziom. Nie myśląc jeszcze o zawieszeniu butów na kołku, w karierze strzelił już prawie 900 goli na poziomie senioralnym. Rzadko, ale przytrafia mu się też nie trzymać nerwów na wodzy, przez co wylatuje z boiska przed czasem.

Doskonały przykład stanowi najświeższa bezpośrednia czerwona kartka otrzymana podczas półfinałowego meczu o Superpuchar Arabii Saudyjskiej przeciwko Al-Hilal. Jak zazwyczaj miało to miejsce, 39-latek otrzymał ją za niesportowe zachowanie. W końcówce rywalizacji CR7 odepchnął jednego z rywali nawołującego kibiców do głośniejszego skandowania nazwiska Lionela Messiego. Portugalczyk dał się sprowokować.

Przez ponad dwie dekady profesjonalnego związku z futbolem mistrz Europy z 2016 roku i pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki średnio raz na niecałe dwa lata otrzymywał od sędziów nakaz przedwczesnego udania się do szatni. W ośmiu na 12 przypadków działo się tak po bezpośredniej czerwonej kartce.

Najwięcej złapał ich w barwach Realu Madryt (sześć, w tym trzy bezpośrednie). Niezgodnie z przepisami postępował również aż czterokrotnie w Manchesterze United (2 + 2) i raz w Juventusie.

Ciekawe pod tym względem zachował czyste konto jako reprezentant Portugalii, a stoczył dla niej już ponad 200 pojedynków.

Kartka obejrzana 8 kwietnia 2024 roku przez niestrudzonego napastnika była pierwszą od ponad pięciu lat.

W wyniku kary dyscyplinarnej automatycznie został zawieszony na jedno spotkanie. Komisja Ligi może jeszcze podjąć decyzję o wydłużeniu banicji do dwóch meczów w ramach niesportowego zachowania.

***

Bezpośrednie czerwone kartki dla Cristiano Ronaldo z przebiegu całej kariery:

14 stycznia 2006 r. – vs Manchester City (66') [7:49 w materiale]

15 sierpnia 2007 r. – vs Portsmouth (85') [6:53 w materiale]

24 stycznia 2010 r. – vs Málaga CF (70')

17 maja 2013 r. – vs Atlético Madryt (114')

2 lutego 2014 r. – vs Athletic Club (75')

24 stycznia 2015 r. – vs Córdoba CF (83')

19 września 2018 r. – vs Valencia CF (29')

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy