Wszystko ustalone. Bardzo ciekawy transfer Jakuba Piotrowskiego!

Wszystko ustalone. Bardzo ciekawy transfer Jakuba Piotrowskiego!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sven Claes | Het Belang van Limburg

Jakub Piotrowski przeniesie się do Belgii, gdzie zagra dla KRC Genk.

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia polskich mediów, mówiące o rychłych przenosinach piłkarza Pogoni Szczecin. „Radio Szczecin” informowało w ostatnich dniach, że zawodnik znajduje się na celowniku kilku belgijskich klubów, a jeden z nich był gotowy zapłacić za niego dwa miliony euro. Krzysztof Stanowski dodał, iż tą drużyną jest Genk.

Spekulacje z polski potwierdzają teraz również Belgowie. Sven Claes, redaktor „Het Belang van Limburg”, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że transfer można już w zasadzie uznać za dokonany. Co prawda nie zdradził on, ile dokładnie ma wynieść suma transferu, ale twierdzi, że wszystko jest już uzgodnione i operacja czeka tylko na oficjalne potwierdzenie.

20-latek ma podpisać z Genk kontrakt, który będzie obowiązywać przez trzy sezony, czyli do połowy 2021 roku. Klub zapewnił sobie również prawo do automatycznego przedłużenia umowy o kolejny rok. Tym samym Piotrowski dołączy do innych Polaków, którzy wcześniej reprezentowali barwy „De Smurfen”. W Genk grali już między innymi Krzysztof Bukalski, Ernest Kanon i Grzegorz Sandomierski.

Piotrowski rozpoczynał swoją karierę w Wdzie Świecie, a stamtąd w 2015 roku przeniósł się do Pogoni. Po wypożyczeniu do Stomilu Olsztyn udało mu się wywalczyć miejsce w składzie „Portowców”. W obecnym sezonie środkowy pomocnik rozegrał 29 ligowych spotkań, w których trakcie zanotował trzy trafienia oraz dwie asysty.

Oprócz gry dla klubu, zawodnik reprezentuje również Polskę na arenie międzynarodowej. Jak na razie udało mu się wywalczyć stałą pozycję w reprezentacji U-21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy