Wszystko ustalone. Fellaini porozumiał się z nowym klubem!

Wszystko ustalone. Fellaini porozumiał się z nowym klubem! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail | BBC | Guillem Balague

Jak informują angielskie media, Marouane Fellaini zaakceptował propozycję chińskiego Shandong Luneng Taishan.

Po przyjściu do klubu Ole Gunnara Solskjæra, który zastąpił José Mourinho na stanowisku menedżera zespołu, rola rosłego Belga została mocno zmarginalizowana. Portugalczyk często korzystał z usług 31-latka, za co zawodnik odwdzięczał mu się ważnymi golami. 

Norweg natomiast woli dynamicznych piłkarzy i dlatego z usług Fellainiego korzystał tylko dwukrotnie. Łącznie środkowy pomocnik spędził na boisku 31 minut. To skłoniło go do refleksji na temat swojej przyszłości.

W międzyczasie zaczęły pojawiać się spekulacje dotyczące zmiany klubu. W grę miał wchodzić m.in. transfer do Milanu. Wszystko jednak wskazuje na to, że ostatecznie Belg przeniesie się do Chin. 

Angielskie media zgodnie informują, że 87-krotny reprezentant Belgii podpisze trzyletni kontrakt z Shandong Luneng Taishan, w ramach którego zarobi 11-13 milionów euro. Natomiast Manchester United ze sprzedaży 31-latka zainkasuje 8-12 milionów euro.

Do tej pory Fellaini, który przybył na Old Trafford w 2013 roku, rozegrał 177 spotkań w koszulce „Czerwonych Diabłów”. Swoją obecność na boisku zaznaczył 22 trafieniami i 12 asystami, a dodatkowo świętował z kolegami m.in. wygraną w finale Ligi Europy. 

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, doświadczony Belg do Chin uda się w najbliższy piątek. Nie musi się śpieszyć, bo okno w Chinese Super League trwa również w lutym.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy