Wyciekły stroje Barcelony na kolejny sezon! [FOTO]

Wyciekły stroje Barcelony na kolejny sezon! [FOTO] fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Kataloński „Sport” przedstawił prawdopodobny wygląd domowej koszulki Barcelony na sezon 2020/2021.

Wspomniane źródło przekonuje, że prezydent klubu, Josep Maria Bartomeu, wraz z grupą najbliższych współpracowników, podjął już kilka miesięcy temu decyzję o akceptacji projektu nowego kompletu strojów zespołu na kolejne rozgrywki. Teraz ujrzeli go także pozostali pracownicy ekipy z Camp Nou oraz najwięksi sponsorzy wspierający aktualnego mistrza Hiszpanii.

Domowy strój Barcelony na następny sezon jest inspirowanym tym noszonym przez piłkarzy przed stoma laty. Wówczas drużyna, w której występowali między innymi Paulino Alcántara, Josep Samitier czy Ricardo Zamora, rozpoczęła tak zwany pierwszy „Złoty Wiek” w historii klubu za sprawą zdobycia Mistrzostwa Katalonii oraz Pucharu Hiszpanii.

W tym momencie zespół wykonał ważny krok na przód, który pozwolił mu w późniejszych czasie odnosić sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Z tego też powodu władze obecnej „Dumy Katalonii” chciały upamiętnić tę ważną chwilę.

Główne podobieństwo pomiędzy następnym domowych trykotem, a tym z lat dwudziestych XX wieku polega na obecności pionowych pasków - dwóch czerwonych i jednego niebieskiego. Z kolei różnica odnosi się do obecności żółtych wstawek.

FC Barcelona w podobnych strojach występowała także w latach 1995-1998 oraz sezonach 2007/2008, 2010/2011 i 2016/2017.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania Foto Stroje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy