Wyczekiwany transfer FC Barcelony upadł. „Operacja eksplodowała”

2024-06-10 18:10:40; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wyczekiwany transfer FC Barcelony upadł. „Operacja eksplodowała” Fot. Cesar Cebolla/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TyC Sports

Guido Rodríguez nie zostanie nowym zawodnikiem FC Barcelony. Argentyńczyk rozgląda się już za nowym klubem - donosi Germán García Grova z TyC Sports.

Guido Rodríguez odrzucił możliwość przedłużenia kontraktu z Realem Betis głównie z powodu FC Barcelony. Zwolennikiem jego transferu był Xavi, który liczył, że w przyszłym sezonie dostanie upragnionego pivota.

„Duma Katalonii” odpowiednio się zabezpieczyła. Po owocnych rozmowach wypracowała porozumienie z agentami gracza, które dawało jej pierwszeństwo do transferu. Wydawało się zatem, że tuż po zakończeniu sezonu nastąpią finałowe negocjacje.

Rodríguez czekał niecierpliwie na ruch ze strony FC Barcelony. Ten nie nadszedł.

Przyjście Hansiego Flicka zmieniło optykę zarządu w sprawie wzmocnień. W dodatku klub nadal nie zapewnił sobie swobody w kwestii zasad Financial Fair Play. 

Germán García Grova z TyC Sports zapewnia, że temat przenosin mistrza świata do wicemistrza Hiszpanii całkowicie upadł. 

„Operacja eksplodowała” - napisał dziennikarz.

W tej sytuacji Rodríguez rozpoczyna na nowo poszukiwania klubu. Wedle ostatnich informacji zainteresował się nim Bayer Leverkusen.

Urodzony w Sáenz Peña defensywny pomocnik zaliczył ponad 170 występów dla Realu Betis. Wcześniej odgrywał kluczową rolę w CF América. W 2017 roku zadebiutował w narodowych barwach, w których zagrał dotychczas 29-krotnie. Podczas wspomnianych Mistrzostw Świata w Katarze zagrał tylko w meczu fazy grupowej z Meksykiem.