Wygrał mistrzostwo, ale spadł z Ekstraklasy. Z medalem do pierwszej ligi

Wygrał mistrzostwo, ale spadł z Ekstraklasy. Z medalem do pierwszej ligi fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Andrzej Niewulis zamienił zimą Raków Częstochowa na Miedź Legnicę. 34-latek zanotował zatem ciekawy sezon, w którym otrzyma medal za mistrzostwo kraju. To w jakimś stopniu pomoże mu przełknąć gorycz spadku do pierwszej ligi.

Przed nami końcówka sezonu 2022/2023 Ekstraklasy. Poznaliśmy już mistrza Polski i dwóch spadkowiczów. Nadal zatem czekamy na ostatnie rozstrzygnięcia. Szczególnie ciekawie wygląda walką o trzecią lokatę, o którą zabiegają Pogoń Szczecin i Lech Poznań.

Oczywiście, Śląsk Wrocław walczy jeszcze o utrzymanie, lecz wydaje się, że misja ta skazana jest na niepowodzenie.

Ostatnią pozycję w tabeli okupuje Miedź Legnica, choć ma jeszcze szansę, by wyprzedzić Lechię Gdańsk. „Miedzianka” w 30 kolejkach zdobyła zaledwie 22 punkty.

Jej szeregów od końcówki stycznia bieżącego roku broni 34-letni Andrzej Niewulis. Doświadczony stoper zanotował jedenaście występów, stając się z miejsca czołową postacią w kadrze Grzegorza Mokrego. Jego zimowy transfer to zatem spory krok do tyłu.

Defensor z Suwałk od 2017 roku występował w Rakowie Częstochowa. W sezonie 2018/2019 wywalczył z nim awans do Ekstraklasy, lecz później Marek Papszun przestał na niego stawiać. W tej kampanii dla „Medalików” rozegrał 44 minuty w lidze. 

W Ekstraklasie nie ma wymogu rozegrania określonej liczby minut, by otrzymać medal za mistrzostwo kraju, a więc ten powędruje również do Niewulisa.

Ze złotem na szyi jakoś tak lepiej znieść spadek. Chyba.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy