Wyjaśniona przyszłość Amine’a Harita. Schalke ukontentowane

Wyjaśniona przyszłość Amine’a Harita. Schalke ukontentowane fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ruhr Nachrichten

FC Schalke 04 latem definitywnie pozbędzie się Amine’a Harita. Marokańczyk zostanie wykupiony przez Olympique Marsylia - podaje „Ruhr Nachrichten”.

Francuzi zrobili bardzo wiele, aby sprowadzić go do siebie w 2021 roku. Wtedy było to suche wypożyczenie.

Pierwszego września ubiegłego roku zabieg powtórzono, lecz tym razem w umowie znalazła się opcja, która może przerodzić się obowiązek kupna. To właśnie ma miejsce.

Jak informuje „Ruhr Nachrichten”, pierwszy warunek dotyczył liczby występów, a po 15 spotkaniach w barwach OM został on spełniony. Drugi zapis  skonstruowano w taki sposób, że w przypadku zajęcia przez zespół miejsca w pierwszej dziesiątce tabeli Ligue 1 Francuzi są zobowiązani do wykupu.

Do końca zmagań pozostało sześć kolejek, „Les Phocéens” zajmują drugą pozycję, a ich przewaga nad jedenastym FC Lorient wynosi 22 punkty.

To oznacza, że Amine Harit będzie występował na Stade Vélodrome. Z kolei pogrążone w kryzysie sportowym oraz finansowym FC Schalke 04 otrzyma upragnionych pięć milionów euro.

Reprezentant Maroka w tym sezonie rozegrał 16 spotkań, zdobył bramkę i zanotował trzy asysty. Od końcówki grudnia pauzuje z powodu poważnego urazu kolana.

***

Marcin Kamiński z jasnym planem na przyszłość. „Wszyscy tego chcemy”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji w świecie agentów piłkarskich. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji w świecie agentów piłkarskich. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy