Wyjątkowa wizyta na treningu Legii Warszawa. „Dawać go na boisko!” [FOTO]

Wyjątkowa wizyta na treningu Legii Warszawa. „Dawać go na boisko!” [FOTO] fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa przygotowuje się do ligowego starcia ze Śląskiem Wrocław. Na ostatnim treningu zespołu pojawił się wspominany z wypiekami na twarzy przy Łazienkowskiej Nemanja Nikolić.

Węgierski napastnik urodzony na terenie dzisiejszej Serbii rozegrał tylko dwa niepełne sezony w Legii Warszawa. Mimo to uważa się go za jednego z najlepszych obcokrajowców w historii klubu. Przygodę przy Łazienkowskiej okrasił 55 trafieniami i jedenastoma asystami. Rozgrywki 2015/2016 zwieńczył z tytułami króla strzelców Ekstraklasy i Pucharu Polski.

Dalsze lata kariery Nikolicia to już gra dla Chicago Fire, Fehérváru, Pendiksporu i Larnaki.

W lipcu minionego roku 36-latek oficjalnie zakończył karierę. 

„Jak się nad tym zastanowić, to słowo przerażało mnie najbardziej. Odkąd zacząłem swoją karierę piłkarską, bałem się powiedzieć, że to koniec. Ta myśl była straszna, bo wiedziałam, że kiedy skończę, będę musiał odpuścić i pożegnać się z tym, co kocham robić najbardziej” - napisał wówczas w mediach społecznościowych 43-krotny reprezentant Węgier.

Nikolić nie zamierzał jednak żegnać się definitywnie z futbolem. Nie tak dawno rozpoczął kurs UEFA związany z funkcją dyrektora sportowego. W ramach szkolenia realizuje on temat Rozwój talentów przez „Akademie i przeprowadzanie międzynarodowych transferów”. 

Właśnie z tego powodu były już napastnik pojawił się centrum treningowym Legii Warszawa, gdzie obserwował treningi pierwszej drużyny i młodzieżowych zespołów. Miał okazję również spotkać się z dyrektorem sportowym wicemistrzów Polski, Jackiem Zielińskim, oraz dyrektorem akademii, Markiem Śledziem.

Jak widać po komentarzach, pamięć o Nikoliciu wśród kibiców klubu nie umarła.

„Dawać go na boisko”, „Brakuje go tutaj”, „Podpisujcie”, „Naucz ich strzelać”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy