Wyliczenia potwierdzają słowa Michała Probierza. Walia faworytem do awansu na EURO 2024

2024-03-25 10:06:02; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Wyliczenia potwierdzają słowa Michała Probierza. Walia faworytem do awansu na EURO 2024 Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: We Global Football

Serwis „We Global Football” dokonał wyliczeń szans uczestników finałów baraży na awans na Mistrzostwa Europy. W przypadku pary Walia - Polska na wyraźnego faworyta wskazano naszego przeciwnika.

Już we wtorek 26 marca zapadną ostatnie rozstrzygnięcia w kwestii zbliżającego się niemieckiego turnieju poprzez wyłonienie jego trzech ostatnich uczestników.

Jednym z nich może być reprezentacja Polski, o ile znajdzie sposób na pokonanie na wyjeździe Walii. Będzie to dla nas bardzo trudny przeciwnik. Pokazały to już nasze niedawne starcia z nim w fazie grupowej Ligi Narodów. Co prawda dwukrotnie okazaliśmy się lepsi, ale w obu przypadkach po wyrównanych bojach (2:1, 1:0).

Dlatego też selekcjoner Michał Probierz stwierdził bezpośrednio po zwycięstwie nad Estonią (5:1), że wyraźnym faworytem zbliżającego się meczu będą „SmokI”.

Jego stanowisko potwierdzają wyliczenia serwisu „We Global Football”, które dają aż 62,07 procent szans na awans na Mistrzostwa Europy naszemu przeciwnikowi. Duży wpływ na taki wskaźnik ma fakt, że spotkanie odbędzie się w Cardiff, bo między innymi w rankingu FIFA jesteśmy bezpośrednimi sąsiadami, co pokazuje, że w teorii poziom obu reprezentacji jest wyrównany.

Dużo gorzej od nas w rokowania dotyczących zameldowania się na EURO 2024 wygląda Islandia, której daje się tylko... 13,73 procent szans na wyeliminowanie Ukrainy.

Z kolei starcie Gruzji z Grecją jest postrzegane jako najbardziej nieprzewidywalne, ponieważ za minimalnego faworyta do wywalczenia biletu na niemiecki turniej są postrzegani gospodarze finału play-offów - 50,44 procent, marzący o zaliczeniu debiutu na imprezie tej rangi, która w przeszłości padła łupek „Błękitno-Białych” w 2004 roku.