Wzrosły szanse na pierwszy styczniowy transfer Realu Madryt

Wzrosły szanse na pierwszy styczniowy transfer Realu Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Relevo.com

Real Madryt został poinformowany o możliwości przeprowadzenia transferu Frana Garcíi. To wynik złożenia za defensora Rayo Vallecano oferty przez Bayer Leverkusen - podaje Relevo.com.

Od dłuższego czasu „Królewscy” praktykują umieszczanie w umowach co lepszych zawodników opcji odkupu za ustaloną z góry kwotę. Tak było choćby w przypadku Mariano Díaza.

Gdy Sevilla zwróciła się do Olympique’u Lyon z ofertą, która została rozpatrzona pozytywnie, Real mógł odkupić swojego byłego piłkarza i tak też zrobił.

Teraz sytuacja się powtarza. Jak informuje Relevo.com, Rayo Vallecano odnotowało chęć aktywowania klauzuli wykupu. Bayer Leverkusen jest skłonny przekazać Franowi Garcíi 10 milionów euro, aby mógł zdeponować kwotę w celu wykupienia własnego kontraktu.

Następstwem tego było poinformowanie „Los Blancos” o możliwości skorzystania ze wspomnianej opcji, która pozwala na odzyskanie piłkarza za pięć milionów euro.

Wicelider tabeli LaLigi zastanawia się, jaką decyzję podjąć. Jeśli powie „nie”, otrzyma pięć milionów, ponieważ posiada 50 procent praw do 23-latka, ale straci jednocześnie go z pola widzenia.

Niewykluczone zatem, że ostatecznie triumfator Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu ostatecznie zdecyduje się na wykup, co będzie oznaczać przeprowadzenie premierowego transferu podczas styczniowego okna.

To o tyle prawdopodobne, że Carlo Ancelotti i tak rozważał włączenie lewego obrońcy do kadry zespołu po zakończeniu sezonu.

Jeśli operacja dojdzie do skutku, jej następstwem będzie najpewniej wypożyczenie na resztę rozgrywek do Rayo Vallecano.

Były młodzieżowy reprezentant Hiszpanii podczas kampanii 2022/2023 jak dotąd rozegrał 20 meczów i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy