Xavi: Dwukrotnie odmówiłem Barcelonie

Xavi: Dwukrotnie odmówiłem Barcelonie fot. Xinhua / Pressfocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Vanguardia

Xavi udzielił wywiadu dla „La Vanguardia”, gdzie przyznał, że na ten moment nie jest zainteresowany posadą trenera FC Barcelony.

Po przeciętnym sezonie w wykonaniu FC Barcelony w mediach rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Ronalda Koemana. Jednym z kandydatów do zastąpienia go, był wymieniany Xavi.

Ostatecznie jednak Holender zachował swoją posadę, a wspomniany Hiszpan, który odpowiada teraz za wyniki Al-Sadd, postanowił zabrać głos w tej sprawie.

- Przedłużyłem niedawno kontrakt z moim klubem o kolejne dwa lata. Mam pełen komfort, bo właściciele Al-Sadd mimo wszystko są otwarci na propozycje innych klubów, ale spokojnie. Moim priorytetem jest rodzina i nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać. Jest mi tu bardzo dobrze. Uczę się, popełniam błędy, a zarazem angażuję w wielki projekt - przyznał.

41-latek przyznał, że w przeszłości miał już oferty, żeby objąć posadę trenera FC Barcelony.

- Muszę przyznać, że dwukrotnie odmówiłem Barcelonie. Zrobiłem to z różnych powodów. Były to dla mnie jedne z najtrudniejszych decyzji, bo mam ten klub w sercu. To nie był jednak właściwy moment.

- Tak naprawdę to nie spieszę się, żeby objąć Barcelonę. Na pewno czuję się teraz na siłach bardziej, niż kiedy zaczynałem pracę jako trener, ale to nie jest odpowiedni moment. Oni mają Koemana i należy mu się odpowiedni szacunek - zakończył.

Były środkowy pomocnik ma ważny do 30 czerwca 2023 roku kontrakt z katarskim Al-Sadd.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy