Xavi: Nie zamykam drzwi na powrót

2024-05-25 13:50:44; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Xavi: Nie zamykam drzwi na powrót Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: FC Barcelona

Xavi w trakcie ostatniej przedmeczowej konferencji w roli trenera FC Barcelony powiedział, że nie wyklucza kiedyś powrotu do zespołu.

Choć sytuacja ze statusem Xaviego w FC Barcelonie w ostatnich miesiącach zmieniała się kilka razy, to ostatecznie odchodzi on z klubu po zakończeniu sezonu. Jego ostatnim meczem w roli szkoleniowca „Dumy Katalonii” będzie wyjazdowe starcie z Sevillą.

- Poza byciem trenerem, jestem kibicem Barcelony i zawsze chce najlepiej dla tego klubu. Od niedzieli będą po prostu jak każdy inny Culés na trybunach. Będę kibicem i będę chodził z moją rodziną na Montjuïc i Spotify Camp Nou, żeby wspierać zespół

- Doświadczenie jest dla mnie spektakularne. Jestem wdzięczny klubowi za szansę. Cieszę się pracą dla Barcelony. Nie zamierzam zamykać drzwi na ewentualny powrót, bo to klub mojego życia. To było kilka ciężkich dni, ale jestem dumny i szczęśliwy. Jeśli spojrzysz w przeszłość, to było pouczające doświadczenie.

Xavi trener Barcelony został w listopadzie 2021 roku, zastąpił wówczas na stanowisku Ronalda Koemana. 44-latek poprowadził klub do tej pory w 141 meczach, liczba ta zwiększy się o jeden. Jako trener wygrał z „Dumą Katalonii” mistrzostwo Hiszpanii oraz Superpuchar Hiszpanii. Zdobył także dwa wicemistrzostwa. Największą skazą w jego dorobku pozostają europejskie puchary, gdyż dwa razy udział w Lidze Mistrzów Barcelona zakończyła na fazie grupowej. Zagrać w fazie pucharowej udało się dopiero w rozgrywkach 2023/2024.

Xaviego na stanowisku ma zastąpić Hansi Flick.